18.08.2008

kuş s*ç b*k

Hayatta insanın umudu da bazen, aynı karanlık kaldırımda yürürken arkadan gelip geçen araçların ışıklarının uzattığı gölgeler gibi uzar uzar uzar ve bir anda yok olur. Sonra beklersin ki başka bir araç geçsin, ki aydınlatsın ışıkları, ki gölgeni uzatsın yanında uzayan duvarların üzerine.
.
Ama hayatta umut ettiklerinden çok daha önemli şeyler vardır günlük.
.
Mesela sahip oldukların.
.
Çünkü emin ol, şu anda senin sahip olduklarına sahip olmak isteyecek milyonlarca insan var. Peki o zaman bu hırsın neden? Cevap vereyim, hırsın beklentilerinden kaynaklanıyor bence. Çünkü şimdiye kadar kimseden bir şey ummadan yaşadın sen. Herşey, herkes kendisi geldi, ve kendisi gitti. Hiçbir şeyi gerçekten kaybetmedin, çünkü kaybettiğin hiçbir şey için aslında o kadar da çabalamamıştın. Çabaladıklarını da zaten kaybetmemiştin. Hedeflerine sürekli ulaşmanın dayanılmaz sancılarını çektin hep. Belki de başarısızlıktan korkuyorsundur ne dersin? Ne istiyorsun ki şu sana tüm istediklerini vermeyecek hayattan? Nereye kadar isteyeceksin? Herşey bittiğinde elinde olan hiçbir şey seni aslında o kadar da mutlu etmeyecek, çünkü istediklerin onlar değil.
.
Bu gece bunu yaparken, kulaklığımda sürekli tekrarlayan şarkıydı bu, "Nothing Left".


şiddetle dinlenesi...
.
Geçen gün sokakta bir babalık küçük oğluna aynen şunu dedi;
"Kuşlar s*çmış buraya b*k içinde her yer basma."
.
Ondan sonra çocuk, "Hayat ne kadar b*ktan, s*çayım böyle hayata" deyince, bir heyecanlanmalar, ay çocuk nereden öğreniyo hayatım bu lafları, kesin okuldaki arkadaşlarından duyuyodur, sokaklarda çocuklardan duyuyodur, ana babalar salıyo çocuklarını sokağa bakmıo, tabi ya, yoksa konuşmaz bizim çocuumuz öyle şeyler, ondan kesin.
.
Haha, gözümün önüne bir imge geldi de, neyse, imge de kim şimdi ayrıca? Şimdi ola ki bunu okuyan 13 yaş altı gençler olabilir, o yüzden self-sansür uyguladım kendime. Bir de sosyal sorunlu blog sahibi olaraktan bir zırva; "Sevgili analar babalar, salak salak konuşup da çocuklarınıza dingil gibi örnek olmayın. Sana mı soracaz lan nasıl örnek olacağımızı? İyi, olun o zaman. Ha şöyle yola gel. Oo pek yola geldim şimdi.
.
Neyse, şarkı süper, benim de yatmam lazım. Hele 02:43'ten sonra bir kopuyor ki, off acayip yani. Neyse, haydi iyi geceler.

Hiç yorum yok: