21.09.2008

Arri ve Derci

Arri ve Derci bir gün sokakta yürüyüşe çıkmışlar. Şöööyle Taksim dolaylarından vurmuşlar yola, vurmuşlar yola ne demek lan, "hit the road" ayakları çekme bana, zaten hiç sevmem, "hit the road jack"i. Bir de böyle bunu sanki olağanüstü bir şarkıymış gibi falan gönderirler, klasikmiş, şöyleymiş böyleymiş diye, hah yemişim klasizminizi. Jack dedim de aklıma geldi, n'oldu kuzum bu lost'un 4. sezonu? Hani bulacaktın da izleyecektin? Her diziye yaptığın gibi bunu da izleyip izleyip sıkılacaksın değil mi? Bilmiyorum sanırım. Dün bir arkadaşın harici diskinde LOST4 isimli dosyayı görünce birden heyecanlanmıştım. Dün değildi önceki gündü. Hatta aldım lapintopu elime, kulaklıkları da taktım 4.sezonun 1.bölümünü izlemeye koyuldum. Koyulmak? Evet sonra altyazılarının olmadığını görünce, iyice bir odaklanıp, dinlediğimi anlamaya başlamaya çalışmaya başladım. Sonra tabi çok odaklandığım için etraftan tepkiler aldım, bizle ilgilenmiyor falan diye. Laptopun birden bire kapanan kapağı aklımı başıma getirdi, löyn n'oluyor demeye kalmadan, uyku moduna geçen laptop, olayı abartıp kendi kendini kapatıp intihar etmişti. İşin yoksa şimdi bir daha aç o kadar bekle falan, uğraşmadım ben de. İzlediğim kısmından anladığım kadarıyla ilginç şeyler oluyor 4.sezonda. Şimdi hazır indirilmişi varken de internetten indirmek saçma olur değil mi? bir hayırsever dizisever arkadaşımın elindeki bölümleri bana ulaştırmasını beklemekten başka çarem yok.

Bugün günlerden pazar, sabah 10da çalan telefonumla uyanamadım, telefonu kapatıp uyumaya devam ettim. Sonra dayımlar geldi, seslerini duydum, ama yine uyanmadım. Sonra dayımlar gitti, seslerini duydum ama yine uyanmadım. Evin telefonu çaldı, kalktım açıp anneme verdim, gittim tekrar yattım ama yine uyanmadım. Sonra beni ne uyandırdı bilmiyorum kalktım. Saat 14:30 muydu neydi.

Ohoo saat 17:00 olmuş bu arada. İftara hazırlık var şimdi içeride muammalı bir şekilde, bunu da anlamam muammalı falan değil, yemek işte belli ne yapılacağı, ne muamması bu gizem nereden kaynaklanıyor kardeşim, humma var bir de, o tamamen ayrı bir konu, humma muamma mualla nalan nayır nolamaz. Annem seslendi içeriden, mutfağa girdim yine, sihirli ellerimle mantar doğradım.
- Kültür mantarı mı bunlar?
- Bilemem canım akşama öğrenicez yiyince.

Şu anda sana son yazımı yazıyor olabiliyor olabilirim günlük, o yüzden tekrar görüşene kadar arrivederci.

Hiç yorum yok: