13.09.2008

Astray dejavu

Sevgili günlük bugün ne farkettim biliyor musun? Şimdi misal Mecidiyeköy'den metroya bindin. Taksim'de indin. Şimdi orda yukarı çıkan yürüyen merdivenler var ya, uzuun böyle sanki insana dünyanın merkezinden yüzeye çıkıyormuş hissiyatı veren, işte onların kol dayama yerleri, merdiven basamaklarından daha hızlı ilerliyor. Bunu daha önceden 4.Levent metro istasyonunda da farketmiştim, ama müstakil bir durumdur diyerek çok da üzerinde durmamıştım. Bugün Taksim'de de aynı olayı yaşayınca kafama dank etti.
.
Zaten yorgunum, bir de kalabalık, normalde ben sağda bekleyenlerden olmam yürüyen merdivenlerde, ama bu dizimdeki yamukluk yüzünden merdiven çıkamıyorum fazla. O yüzden bekleyekaldım sağ tarafta. Sonra tabi bekle bekle nereye kadar, ulan kilometrelerce yol gidiyoruz sanki, kolumu dayadım şu yandaki tutma yerlerine. Gözlerimi de kapadım, bari şu boşluğu iyi değerlendireyim dedim, yani tamam potansiyel enerjimiz artıyor da, gereksiz bir bekleme yeri yürüyen merdiven, neyse. Bir yamulma hissetmeye başladım yavaştan, sonra gözümü bir açtım, kolum önümdeki kadının kalçasına doğru gidiyor, aouw, lan dedim hop n'apıyorum. Aynı olayın farklı bir versiyonunu da 4.Levent'te yaşamıştım, dejavu yaşar gibi oldum. Bunu da az önce zaten yazmıştım, resmen dejavu oldu şimdi.
.
Ya gözlerimi açmasaydım da, aman, kadın da bir de cazgır bir şey çıksaydı, "anam anam komşular, tacize uğradım, yok mu bir insan evladı yardım edecek, n'apıon sen terbiyesiiğz" diye başladı mı zaten, aha seyreyle gümbürtüyü o zaman. Ne sapıklığımız kalırdı ne tacizciliğimiz, bir de kofti ahlak temsilcilerinden dayak mayak yerdik, sağlam dizim de yamulurdu ondan sonra, ooh, iyice kötürüm kalırdım.
.
Düzeltin kardeşim şu yürüyen merdivenlerinizin ayarlarını. Yakında metrolarda taciz linçleri başlarsa bana söylemedin demeyin. Olur yani, adamın uykusu ağır olsa yandı.
.
Evet kendime şu alttaki yazıdaki ve şu anda "Gıda Maddeleri" sıralamamızın birinci sırasına yerleşen, ama ne kadar kalacağı bilinemeyen, dinledikçe dinlenesi "Rock Star Supernova" şarkısı "It's all love"u armağan ediyorum. Bakın ne diyor Lukas şarkısında;
.
Everybody likes an easy way out
Nobody tells it like it is no more
You took a hit and then you blew it out
The light inside that shined before
.
diyor. Biz de ona aferin diyoruz, aynen devam ediyoruz.

Hiç yorum yok: