13.09.2008

D.M.

Voooov vooooov voooooooooooooooooov.

(3 kelimeyle anlatırsam ancak böyle anlatabilirim.) Peki ıssız adaya düşsem yanıma alacağım 3 şeyden birisi olur mu bilmiyorum, ama mp4 player'ım var neden olmasın, olur olur, yükle direkt olarak, yani direkmen, ya da direkman, belki de direktman, her neyse.

Neden böyle saçmalıyorum biliyormusun günlük, çünkü şu an resmen zevkten delirmek üzereyim. Vohov. Canciğer şekerparemiz Metallica'mız en sonunda "Death Magnetic" albümünü çıkardı.

Dinlemeden önce pek çok yerde görüşleri falan okumuştum, ama yani ne diyeyim beklediğimden iyi çıktı albüm. Tam bir gürültü patlaması. Müzik aletlerinden çıkarılacak bütün sesleri çıkarmaya yeminli gibi çalıyorlar bu albümde, çoğunu da çıkarıyorlar. En son bu kadar çapraşıklarını Children of Bodom'un kopuk şarkılarında dinlemiştim.

Tekrar, vohooohoooov.

Şimdi bir süre buraya bu albümün şarkılarını eklemeyeceğim, iyice piyasaya düşsün de ondan sonra eklerim, albümlerini almadık bari en azından bunu yapalım sevgili Metallica'mıza...

Albümün kişisel en gaz parçalar sıralamamızda,

"All nightmare long" en gazlayan parça olarak birinciliği elde ediyor. Ohohohoooo, kopuk kopuk.

"Hunt you down without mercy
Hunt you down all nightmare long, yeah
Luck. Runs.You crawl back in
But your luck runs out
Luck. Runs. Out..."

İkincilik, albüme adını da veren "My Apocalypse" şarkısına gidiyor.

"Death Magnetiiic
Pulling closer still
Feel thy name annihilation
Desolating, Hail of Fire
So we cross that line
Into the crypt
Total eclipse
Suffer unto my apocalypse!"

Üçüncülüğü, James Hetfield'in vokali ile uçuşa geçen "Cyanide" alıyor.

"Wait, wait patiently
Your death-black wings
Unfolding sleep
Spreading on me"

Dördüncülük, "The end of the line" şarkısının olurken, Arch Enemy'nin de bu isimle bir şarkısını olduğunu ama aynı şarkı olmadığını da belirtelim. 4. dakikadan sonra şarkı resmen kopuyor. Resmen kopuyor... Resmen kop... Resmen... Resm... Res... Kop...

"New consequence machine
Burned through all your gasoline
Asylum overtime, never mind
You've reached the end of the line"

Sonuçta şöyle söyleyeyim ama yani, 1 2 3 4 falan tamam da, bunların arasında öyle dağlar yok. Ki diğer şarkıları da bunlara yakın performanslarda, para verip alacaksanız cidden değer yani. Bu güzide grubumuzu en içten duygularla tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Haydi günlük iyi bak kendine.

Hiç yorum yok: