25.09.2008

Dongi Dongi Pril

Sanki biraz kalabalık gibi oldu baktığım yerler. Sanki tanımıyorum da çoğunu. Sanki uzansam düşecekmiş gibiler de, kapatsam gözümü sanki yokolacaklar gibi sanki. Sanki biraz kalabalık gibi mi oldu ne oraları? Baktığım yerler falan sanki tanımıyor muyum çoğunu? Sanki uzanmış mısın öyle düşmüş müsün? Kapatsam da gözümü yokolmuyor hiç bir şey. Psikolojim de en az gözlerim kadar bozuk sanırım.

Of be günük, şu annem de çay getirmese, normale dönmek için bayağı bir çaba sarfetmem gerekebilirdi. Neyse.

Bir reklam gördüm geçenlerde, Pril reklamı evet. Sürekli bulaşık makinesi üreticilerini konuşturdukları şu muhteşem reklamlar var ya, işte genelde Almanya'da gösterilen bu reklamları çevirip çevirip bize kaktırıyorlar burada. Misal en son örneği, Arçelik'le yaptıkları, Arçelik, tencereleri yıkamış yıkamış, en iyisinin Pril olduğunu söylüyormuş, da, bu Arçelik'in deterjan deneme bölüm başkanı kılığındaki bu abimiz neden Türkçe konuşmuyor. Hani Arçelik'ti kardeşim, ne zamandan beri Almanlar geldi Arçelikte Pril testi yapıyor, yemeyin ulan bizi.

Bir de Çelik vardı yahu, n'oldu ona? Dongi dongi dong'tan sonra daha iyisini yapamayacağını düşünüp terk-i diyar mı eyledi n'oldu? Hey gidi hey.

Hiç yorum yok: