7.09.2008

PatiskaGüzel bir pazar günü günlük. Büyük yeğenimin, ki önce doğana büyük diyorduk bunu ikiyüzellimilyarkere söyledim, ve küçük yeğenimin, bana tee Muğla'nın şirin beldesi Dalyan'dan getirdikleri, dalyan gibi bir kaplumbağa heykelciğine bakarak sana bu satırları yazıyorum. Aman da ne şirin bir şey bu böyle. Ama bu yeni bir olay değil, neredeyse 15 gün önce getirmişlerdi "güle güle kullan" iyi dileklerinin yazıldığı bir not kağıdı ile birlikte. Hehe, birisinin yeğenime kaplumbağa heykelciklerinin güle güle kullanılmayacağını anlatması gerekli. :) Sağolsunlar varolsunlar.

Sabah sabah nereden aklıma geldiyse "nikelbek" geldi. "Yahu" dedim, "nikelbek diye bir grup vardı, dur bakayım şunların şarkılarından bir kuple indiragandi yapayım". Ki yaptım da, utanmazın daniskasıyım, çevrecinin de daniskasıyım. Dansk. Serbest çağrışımın kralı, Danimarka. Peynir. İnek. Hayvan. O beybi, vi ar jast a kapıl of enimıls.

Yazının baş tarafında Nickelback manyakları için hayvan gibi bir şarkı var. Hayvanlar gibi şarkı dinlemeyi seven herkese bu şarkı benden gelsin.

Hiç yorum yok: