7.12.2008

Maç Fazlası

Karakterini bir yere oturtamayan kadınlar, ayakta gider.

Geçtiğimiz günlerden birinde, sanırım Cuma akşamıydı, kuzenlerle yemekteydim, Taksim'de LigTV'de Fenerbahçe maçını izleyebileceğimiz bir mekanda yemek yiyor, bir yandan maça bakıyor, bir yandan da muhabbet ediyorduk.

Fenerbahçe'nin şu yüzdeyüz gol olup içerden dönen topunu hakem talihsiz bir şekilde gol vermeyince ortalık bir anda karıştı. Bağıranlar, çağıranlar, küfür edenler, aya kalkıp enerjisini sağa sola yayanlar falan, bilirsiniz tipik futbol taşkınlıkları işte, bu arada ön masalardan birinde yanında büyük ihtimalle erkek arkadaşı olduğunu düşündüğüm, hafif açık saçık giyinmiş, aslında kendi çapında sevimli de sayılabilecek bir kıza gözüm takıldı, 3 4 kişilik bir masada oturuyorlardı, futbol hakkında çok bir şey bilmediğini tahmin ettiğim halde uzaktan uzağa izlemeye başladım ne yaptıklarını. Erkek arkadaşının ilgisini çekmek için olsa gerek, iki üç tane yuh, eşşoğlueşşek, oha ya, resmen gol ya, gibi saçmaladıktan sonra, yine yuh oha gibi anlamlı laflar söyleyerek, masadaki herkese çak bir five dostum gibisinden, hadi bu maçı alıcaz hadi sinerjii ooo, mantığında hareketlere girişti. Herkese çaktıktan sonra, maçı dikkatli, bir yandan da yanındakilerle futbol muhabbeti yapmaya çalışarak izlemeye devam etti. Elindeki birasından cool bir tavırla iki üç yudum aldıktan sonra, büyüdü bir anda, maç hakkında yorumlar yapmaya başladı. Yanındaki öküzden bozma mallarında hiç biri de "ya kızım sakin ol napıyosun" demediler, bu arkadaşımızın saçmalamasına müsaade ettiler. Eğleniyorlardı sanırım yanlarında böyle birisi olunca. İlginç kızımızdan bir iki tane daha eşşoğlueşek, yuh oha ya, yuh yaa, gibi çeşitlemeler duyduktan sonra bir karakter bir kızda nasıl sakil durur birebir görmüş oldum.

Olmadı, keşke yurdumuzun kızları, ya s.kerim maçınızı, maç izlemeye mi geldik buraya diyebilseler. Keşke yanlarındaki danaların -maçla ilgilenip, saçmalayarak- dikkatlerini çekmeye çalışmasalar. Umarım yaptıklarının ne kadar komik durduğunu görebilirler.

Hahaha, kadınların maç izlemesine karşıyım ulan ben. :)

Hiç yorum yok: