30.05.2009

Geniz

Sevgili günlük, gecenin kaçı olmuş bense hâlâ "yatsam mı yatmasam mı"nın hesabını yapıyorum ve sonuç sürekli "yatmasam" çıkıyor. Umarım işlem hatası yapmıyorumdur.

350milyonuncu kez ardarda dinlenerek beni rekorlardan rekorlara zıplatan şarkıyı birazdan aşağıya eklemeyi düşünüyorum. Aşağısı dedim yani yazının sonu gibi.

"Sabah kalkmanı gerektirecek bir şey yoksa neden yatasın ki?" mantığında bir insan olmaya başladım ben, yakında fizyolojim buna bir dur diyecek gibi geliyor.

İlkbahar aylarını sevmediğimi bir kere daha anladım. Bu konuda devletin bi'şeyler yapmasını bekliyorum. Ne biliym bi' yönetmelik yönerge önerge dönergeç falan çıkartsınlar, ilkbahar aylarını kaldırsınlar, zaten küresel ısınma da var, direkt olarak kıştan yaza geçelim. Sonbahar kalabilir, yağmur falan yağıyor onda iyi o.

Örüntü diye bi'şey var. Hani böyle "XOxoXOx? soru işaretli yere ne gelir?" gibisinden sorulardaki bu dizilerin adı örüntüymüş. Örüntü ne demek lan? Örmekten mi örüntü? Ya çok öründüm bugün.

O zaman örümcek ismi de örmekten geliyor bence.
- Örüm örüm ağ örmüş şurada bir hayvan ne olaki onun adı?
- Aaa ilk defa görüyorum. Örümcek olsun.
- Hemen de attın.
- Tutar bu bak sölim sana.

Ha şarkı vardı di mi, bi sn.


"The Pixies - Tame"

Bu söyleyen adamın kesinlikle genzinde bir problemi var, 350milyonbirinci kez dinliyorum, kesin kanaatim bu yönde. Geniz eti falan olabilir. Ya da son nefesini verirken söylüyor olabilir şarkıyı. Ama çok klas şarkı.

Evet ne diyorduk, devlet şu ilkbahar aylarına bi' çözüm bulsun.

Hiç yorum yok: