19.05.2009

Haydi gel sen de...

Yahu günlük, dün akşam tam anlamıyla bahtsız deve misali çöllerde dolaştım yeminlen.

Önce şu .3gp formatındaki videoları .mpg ya da .avi'ye çevirttirttirebilecek bir program aradım. Bir tane buldum, kurdum, aa çevirdi cidden, ama o ne, ekranında ortasında koskoca bir yüzer yazı, hay a.q ben sizin yapacağınız free programın diyerek, sildim gitti. 

Arkadaştan crackli eski sürüm bir program almıştım TVC diye. Onu da kurdum. Serial falan da girdim. Hayreting çalıştı. Ama bu programın da mpg'ye çevirme olayında eksiklik vardı. Bu nedir yahu, diğer formatların hiçbirinde de sese ulaşamadım. Ses çıkaramadım. Haliyle onu da sildim gitti yakiinen.

Sonra sevgili download.com'umuza girdim. onun da adı değişmiş, cnet falan eklenmiş. [Ne zamandır girmiyorum ben bu siteye?] Oradan sıradan bulduğum tüm programları kur kaldır kur kaldır, yahu ne bu böyle hiçbiri mi doğru düzgün çalışmaz kardeşim bu programların. Resmen program çöplüğü.

Velhasılı kelam herhangi bir başarı elde edemedik bütün bu uğraşın sonunda.

Sonra yine sevgili google'ımız imdadımıza yetişti, Polonya diyarından İngilizce bir program buldu getirdi. Aaaa basit mi basit. Hatta kurmadım bile programı. .Rar dosyası olarak indirdim. Açtım içinden exe'yi çalıştırdım, program çalıştı. Yahu ne âlâ. Ne kurulum ne bi'şey. 

Benim çektiklerimi diğer dünya vatandaşları da çekmesin diyerekten programın adını buradan fakslıyorum sana sevgili günlük. "Pazera Free 3gp to avi converter". 5 mb bi'şey yahu, ne süper bi'şey. 

Hadi bir kıyak daha, google aramaları için etiketler ekleyelim.

- 3gp'den avi'ye ya da mpg'ye video dönüştürücüsü arıyorum, Allah'ım delirmek üzereyim.
- Bana 3gp'den avi'ye ya da mpg'ye dönüştürücü lazım çok acil.
- Portakallı ördek tarifi.

Ama kazın ayağı öyle göründüğü gibi değildir günlük. Gel gör ki, bilgisayarımızda kurulu olan idiyot windows movie maker sorun çıkardı bu sefer de. 3 tane mpg dosyasını kafasında tutup da bir stabil çalışamadı azizim. Kendini bi' kapatmalar böyle bi' afra bi' tafra. Gelemem efenim ben öyle. Tek hareketime bakar. Şimdi de harıl harıl video işleme programı arıyoruz free. 

Bir de meteoroloji evet. Şu havalar zaten beni mahveden senin gözlerin değil. Yahu sevgili günlük, süper telekom altyapımız sağolsun, dünkü İstanbul rüzgarları benim internetimi öyle bir baltaladı ki, öyle bir baltaladı yani. Ben diyeyim Baltacı Mehmet Paşa sen de Batlamyus. 
Bir bağlantı 30 saniyede bir kopar mı kardeşim?

Evet sevgili günlük, diyorum ki; 

Haydi gel sen de, tut kelin perçeminden. :]

Hiç yorum yok: