12.06.2009

Akıl var mantık var

Hayat bazen çok b*oktan geliyor be günlük. Bak gene yaptım. B*k yazacaktım, böylelikle bok dememiş oalcaktım. "*" koyunca sansürlemiş olacaktım kendimi, ama gittim b*ok yazdım. Herşeyi bok ettim. Aferin bana.

:]

Yok be daha neler...

Yine sıkıcı bir gece ve yine delirmiş gibi randomise yapıyorum vinampın shuffle'ında [bunu da hep karıştırıyorum zaten winamp mıydı vinamp mıydı diye]. Bazen hani neden hiçbirşey yetmez ki günlük bu insanoğluna? Sorarım sana.

Böyle hep bir eksik hissedersin sürekli, sanki hep yapacak birşeyler kalmıştır, hep bekleyen birşey vardır [bu birşey de ayrı mı yazılır bitişik mi yazılır deminden beri takıldı kafama, hem yazıyorum hem de şüphe ediyorum acaba bitiştirsem de mi bitirsem, bitiştirmesem de mi bitirsem diye.]

Ama bazen mesela pat diye bir şarkı açılıveriyor aniden, o bir durduruyor işte seni, sanki böyle o içindeki eksikliği dolduruyor, bir dinginleştiriyor, falan. Mesela şimdi geldi bir şarkı, değiştiremiyorum, elim varmıyor, böyle sanki değiştirsem küsecekmiş de bir daha çıkmayacakmış karşıma sanıyorum, bir yandan sırtıma vuran gece rüzgarı bir yandan beynimi delirten fan vınıltısı [var mıydı böyle bir şey, yani vınıltı, bir de bu birşeyi bir birleşik yazıyorum bir de birleşmeyik yazıyorum, çok tutarsızım ne yapacağımı bilemiyorum.] bir yandan bu saçma sapan yeni klavye, bir yandan da aklımda kalan darı ambarı.

Kurtlar vadisine baktım biraz, hatta biraz değil bayağı bayağı baktım ya, sonunu izlemedim gerçi, neyse, şimdi geçen bölümün özetini veriyordu. Yakalanmamak için Polat falan evden çıkıyorlarken bunun eşi gelmiş kapıya son kez görmek için. Hanımefendi konuşmaya başlıyor, ya işte ben seni beklerim, son nefesimi seninle vermek istiyorum falan, romantizmik durumlar, sonra Polet efendi de bu alnından öpüyor kadını arkasını dönüp didiyor. Tamam, buraya kadar kabul edilebilir. Sonra aniden dönüyor şebek şebek sırıtıp "Elif Seni Seviyorum..." diyor. Lan olm nasıl bir idiyotsun ya sen. Lan kadının adı Elif değil. Armut musun angut musun nesin? Eski sevgilisiymiş bu Elif bu abimizin. Denyo, evlenmişsin hâlâ Elif de Elif. Ya yürü git. Gir hapse 30 yıl yat aklın başına gelsin.

Bu arada ben bu telekomun internet altyapısının ta.aşşuku talat ve fıtnat. Koptu bağlanmıyor yarım saattir, deminden beri de offline yazıyormuşum, az daha yazı gümbürtüye niyazi yani.

Hah ne diyorduk, işte böyle durumlarda yine diyesim geliyor şu hayatın nasıl b*oktan olduğunu...

Hahahahahahaha, lan şimdi okudum da yazdıklarımı şöyle, nasılsa internette gitti salla okuyalım bari mantığında, "horoz ölür gözü çöplükte kalır" lafıyla, "aç tavuk kendini darı ambarında sanır" lafını karıştırmışım yahu. Hatta lafı "öküz ölür aklı darı ambarında kalır" olarak düşünerek iyice saçmalamışım. Hehehe şimdi farkettim. Halbuki öküz ölür gözünden tren geçer.

:]

Ee nasıl kaydedicez şimdi bunu?

Of telekom ya of.

[Nort: Allah’tan flash disk diye bi’şey icat edilmiş de, böyle geceden kalma yazıları sabah sabah yazabiliyoruz tekrar. Gözünü seveyim flash disk.]

Hiç yorum yok: