26.06.2009

belespit

Sevgili günlük, sana bir sır vereyim mi, hişş yetmişmilyon bizi okuyor olabilir [yok deve] şu anda kimseye çaktırma, gizliden gizliden bisiklet bakmaya başladım kendime. Abow, şşşşh sus len sus. Ya aslında evde bi’tane var da, uzun zamandır kullanılmadığı için bisiklet olduğunu unutmuş olabilir. Yakın zamanda kendime bir pisiklet almayı planlıyorum. Hatta bugün gelirken serviste kendi kendime pisikletime belespit adını koyacağımdan falan bahsettim, gerçekten çok deliydi. Ama şimdi fark ediyorum ki belespit değil velespitmiş o, ühühü.

Geçen gün mediamarkt diye devasa bi’ elektromarket var ya bilirsin, oraya gittim. Kulaklıklara falan baktım, alacağımdan değil ya merak işte. Yahu nemenem kulaklıklar var azizim, böyle takıyorsun kulağına resmen boyut değiştiriyorsun, olum bu teknoloji çok acayip ilerliyor, vay anam oy dağlar fiyata baktım ki, of anamlar. 600TL ye kulaklık mı olur efenim? Ben misal kittikidiyor’dan alan bir arkadaşın elinde patlayınca ondan aldım. Vermeyin efenim bu kadar para kulaklıklara falan.

Sonra misal şu soni vaayo’lar yok mu? Ah o soni vayo’lar yok mu? Ne güzel yapıyorlar efenim şu soni vayo’ları. Gittim bir tanesinin o muhteşem tuşlarına basaraktan bir notepad dosyasına “naber?” yazdım. Ah sandım ki dile gelecek, “iidir senden naber” diye karşılık verecek.

Sonra eyzır da taymlayn serisi diye bir seri çıkarmış. Oy anam vay eman eman, halim yeman. Tuşlar muşlar böyle acayip. Ne güzel şeyler şu lapintoplar.

Sonra misal geri dönüşüm diye bi’şey var. Çok önemli bi’şey. Daha az önce söyledim burada yanımda oturan kalabalığa, “gidişim suskun olmuştu ama, geri dönüşüm muhteşem olacak” dedim, hehahahaow güldük. Sonra düşündük taşındık bunu böyle dersek kimse anlamaz, küresel ısınmaya dikkati çekmek için bir de İngilizcesini yazalım dedik. Hop hemen bir beyinfırtı yapıp şu cümleyi çıkarttık. “My pace has been silent but recycling will be gorgeous.” Hahahoyt, bir de kutup ayısı koyalım tam olsun.

Küresel ısınmaya destek olmak için, evde kullanmadığınız odaların ışıklarını bana verin. Heheh. Len küresel ısınmaya destek olmak ne demek? Küresel ısınmaya destek olmak için daha çok solunum yapın. Küresel ısınmaya destek olmak için daha çok ağaç sökün. Küresel ısınmaya destek olmak için toplu taşıma falan kullanmayın, her yere arabayla gidin. Yaşasın küresel ısınma. Oleey. Yanıoruz lan bu ne sıcak…

:]
[Ne gülüyon olum gafayı mı yidin?]

Hiç yorum yok: