28.06.2009

Dur ben bi' dalıp çıkıcam

Sevgili günlük, geçtiğimiz günlerden bir gün benim doğum günümdü. Aaa bunu duyunca bir yaşıma daha girdim. Gördün mü kaç oldum. Ama insan ne oldum değil ne olacağım demeli. Çünkü insan ne oldum derse bakıyor ki öyle böyle olduğu bi'şey yok daha, üzülüyor o zaman.

Neyse işte, öyle her sene oluyor bu, geçen sene de bir yaşıma daha girmiştim mesela. Ölmez de sağ kalırsam seneye de girerim diye düşünüyorum. Girerim herhalde. Ama bakalım, normal şartlar altında bir mol 22,4 litredir.

Ablam sayesinde hatırladım aslında doğum günüm olduğunu, bir önceki akşam ablamın "Yarın n'apıyosun?" sorusuyla irkildim. "Niye?" dedim. "Evde misin akşam?" dedi. Ulan iyice işkillenmeye başladım şimdi, durup dururken böyle gizemli sorular. "N'oldu ki? Gidiym istiyosan :] ?" dedim. "Akşama sizdeyiz" dedi. "Yani?" "Olum doğum günü ya?" "Haaa, evdeyim evdeyim."

Ama ben bu kredi kartımı boşuna sevmiyorum efenim, sabahın köründe doğum günümü kutladı sağolsun. İlk kutlayan o oldu, o yüzden de ayrı bir yeri vardır bende, aslan kartım benim, hiç unutmaz, gerçi ben bu ayın ekstresini ödemedim hâlâ ama olsun, yakında kanuni takibe falan da alır beni, alsın herşey helal olsun ona, yürrü.

Sonra ikinci gözağrımız türksel kutladı, kutlamakla da kalmadı 50 mesaj hediye etti. Sadece ikisini kullandım. Çok yanlış seçilmiş bir hediye. Halbuki ne biliym bu ayın telefon faturası da bizden olsun falan der yani insan, ya da ne biliym yılladır ödediğiniz faturaları aldık sardık sardık buyurun size kazık şeklinde bu şirin heykelciği yaptık falan desin, mesaj nedir efenim? Na'piym ben ellitane mesajı? [Hayır yani mesaj kaygısı güden bir insan da değilim ki?] [Kaygı gütmek?]

Evet abi, olay budur, son zamanların playlistteki shuffle'ı bozan tek grubu "Drowning Pool" oldu, az önce başlayan şarkı ile refleks olarak shuffle'ı kapattıysam işte bundandır. Ah bundandır. Bundan. Bun.

2 yorum:

winston wolf dedi ki...

ahh......
içim cızladı.
telafisini bulacağım bunun.

Monera dedi ki...

ah wolfanım yapmayınız, mahvettiniz beni :]