5.06.2009

Yow! Yow! Yağmur

Sevgili günlük, şu anda İstanbul’da Mecidiyeköy civarında aciyip bi’ yağmur başladı. Ama öyle böyle değil, sel götürüyor her yeri. “Şakır şakır yağmak” diye bir deyim varsa, işte o deyim bu deyimdir. [İngilizler de diyorlar ya “cats and dogs”, tam öyle, kedi köpek gibi yağıyor yağmur. Yavrum be laflara bak. (Yahu bu deyimi de unutamıyorum bi’türlü, nasıl bir yer etmişse artık. Görsel hafıza teknikleriyle mi ezberledim n’aptım?)] Hatta deniz falan yükseldi. Yollarda su akarsuları, duraklarda su gölleri falan oluşmaya başladı. Hatta… Yok artık! Oha… Gemi mi lan o gelen?

İnsanlar sağa sola kaçışıyorlar, sokaklarda tam bir panik havası var, trafik de tıkandı, ooh akşam eve kaçta gideriz böyle giderse belli değil.

Sonra böyle ani başlayan yağmurlarda da aklıma hep Bertuğ Cemil’imizin Yağmuur yağmuuur yağmur yağmuuur isimli şarkısı gelir ki, ben pek güzel sever, pek hoş dinlerim o şarkıyı. Direkt mesela başladım şimdi söylemeye, yağmur yağmur yağmuuur yağmur, yağ yağ yaaağmur, teknede haaamur, ah şu çocukluk travmaları da geçmek bilmiyor azizim. Dıs! “Yow!”Dıs! “Yow!”

:]

Hiç yorum yok: