14.07.2009

danüç

“İki adet grisini ile iki bardak buzlu çay.” Sevgili günlük, sabah kahvaltılarım artık iyice kahvaltılıktan çıkmaya başladı. Eki eki. :]

Sabah duydum pek hislendim, sevgili Goooogle’ımız, canımız biricik internet fenomenimiz OS yapacakmış. Google Chrome OS. OS yani işletim sistemi. WindOS gibi yani, eki weki. Eni vıci vokki. Hem de bedava. Beleş yani. Parasız len. Al indir kur. Linux tabanlı olacakmış diyorlar. Ama bi’şey diyeyim mi, bu Linux, Google’ın bu gazıyla çok daha popüler olacak bence. Yoksa efenim böyle dev şirketler desteklemedikçe anca netbook’lara. O da belki.

Migrosoft [mikrosoft] [microsoft] da açıklama yapmış hemen, google hedef şaşırtıyor diye. Çünkü bing isimli muhteşem arama motoruyla google’ın korkulu rüyaları oldular ya, google efendi de korkudan şimdi işletim sistemi pazarında bi’şeyler yapıp piyasayı karıştırıyormuş. Muş muş da muş muş. Lan sen yapabildin mi beleş işletim sistemi de konuşuyorsun ox. Windows7’yi de 200 dolardan satmayı planlıyormuşsun zaten, geliyor bunlar hep kulağıma. Ayağını denk al.

AMD de yeni çıkartacağı Omnitron mu omtron mu ne işlemcilerine “İstanbul” kod adını takmış. Lan kardeşim adamlar harbiden çözmüşler bizi, oleey İstanbul, hadi AMD alalım.

Bak bir de ne var biliyor musun günlük, şu lavaboların yanında duvara asılı duran sıvı sabunlar var ya? İşte musluğu açmadan onlara bulaşma. Çünkü bazen mesela o an için sular kesik falan olabiliyor. Sen de önceden fışk’latmış olabiliyorsun. Görüntü hiç hoş olmuyor, elinde kağıt havlu, su da yok, silmeye çalışıyorsun falan, sonra Allah muhafaza içeri birileri giriyor, laan, her yöne çekilebilir. Eki iki üç dort. :]

Evet az önce arkalardan fotokopi makinesinin başındaki biraderimiz şöyle seslendi, “üstten mi alıyor, alttan mı alıyor bu?” Sen bırak o alır. Ekikik erik.

Nedir yahu, deminden beri eki eki diye gülüyorum, kimse de lan sen ne biçim gülüyon demiyor. Eki eki diye gülünür mü len. Hahahaha, hehehehe, hihihhihi, hohohoho, hühühühü falan diye gülünür.

Son. Danbir. Daniki. Danüç.

:]

1 yorum:

Monera dedi ki...

opteron'muş len, amma atmışsın. :]