15.07.2009

Dog

Akşam ablamlardan dönüşümde kulağımda kulaklık boş yollarda müzik dinleye dinleye eve doğru yürürken ne düşündüm biliyor musun günlük? Köpek.

Köpek düşündüm. Şimdi bu köpek besleyen insanlar köpeklerine neden tasma takar diye düşündüm. Yani bu insanların bi'şeylere hükmetme arzusundan mı gelir? Ya da kendisine olan güvensizliğinden midir? Bir köpeğe bile sahip çıkamaycağı duygusu mudur o tasmayı tutturan?

Sen bırak zaten eğer senin köpeğinse, sana bağlıysa dönüp dolaşıp geleceği yer yine senin yanın değil midir? Nedir o halde bu tasma takıp dolaştırmalar? Bırak gezsin dolaşsın yanında. Arada bir gisin telefon kulubelerini falan koklasın, orada iki kedi görsün, bi' koşsun kedileri kovalasın, gitsin süs havuzundan su içsin gelsin. Gelir çünkü. Eğer seni seviyorsa gelir. Adı üstünde köpek.

Ama yok, elinde tasma, hayvan koşmaya çalıştıkça tutmalar, çekmeler, dur reks'ler, yapmalar, sonra acaba etraftan köpeğe bakan hatunlar falan var mı diye bi' gerinmeler [bu kısım erkekler içindi].

Köpek dediğin süs eşyası mıdır günlük hiç? Hayvandır o.

O da var mesela, aa hayvan değil o diyen kadınları duymuşsunuzdur. Canlı o canlı. Hatta adı var onun, momo onun adı falan. Ulan hayvan işte ne canlısı ne momosu. Manyak mısın nesin ya? Köpek işte. Ben köpeğin hayvan olanını severim.

Sonra misal eve dönerken hiç yürüdüğün yolu düşündün mü? Düşünerek mi yürüyorsun? Bazen kaptırıp gitmiyor musun, aa bir bakmışsın eve gelmişsin, yoldaki hiç bir şeyi hatırlamıyorsun falan. Bunu da düşündüm de az düşündüm bunu o yüzden bu kadar yazıyorum.

:]

2 yorum:

kIrmIzILI dedi ki...

bahçeli bir evimiz var,köpeğimiz vardı 1 yıl baktık tasma takmıyorduk çünkü hayvanı özgür bırakmak daha insancaydı bize göre,vahşi bir köpekte değildi sıradan bir sokak köpeği öyle cins bi köpek değil yani,ama bizimdi seviyorduk,ama tasma takmadığımız için dizime kadar gelmeyen köpekten sevgili komşularımız rahatsız oldular,yok öyleymiş yok böyleymiş,evden gitti köpek babamın iş yerine,şimdi orda ve hala tasması yok,hiç kaçmadı evden,birlikte koşmaya gittik onun tasması yoktu ama hiç uzaklaşmadı,eve geri dön dediğimde döndü hep,öyle akıllı bi hayvan işte bütün köpekler gibi,özledim bak hayvanı ya şimdi birden.neyse öyle işte.ben saldırgan olmayan köpeklere tasma takılmasını onaylamıyorum ama amaçsızca bakılan saldırganlara tabii ki tasma ve böyle en irisinden bi zincir takılmalı ki çoluk çocuğa sivil halka zarar vermesin :):):)

Monera dedi ki...

Sayın bayan kırmızılı :]

Zaten aslolan sevgi değil midir iki farklı tür arasındaki.

Bizim evimiz de bahçeli, yanımızdaki evde duran iki tane kangaldan rahatsız olan apartıman zihniyeti yüzünden de gece gece polis sirenleri dinledik mahallede.

Ah oluyor efenim böyle şeyler.