23.07.2009

Talih?

Şimdi günlük şu Türk popunun eski şarkıları [öyle doksanlar falan değil efenim yetmişler metmişler] [biraz da devşirme] işte onların yüzüsuyu hürmetine yürüyor bu pop camiası ben diyeyim de sen inanma.

Şu bayan vokaller arasında haklı bir [belki de biraz tarafımdan torpilli] yeri bulunan Göksel'den bahsedeceğim. İlk çıktığı zamanlarda itiraf ediyorum ne kadar gıcık bir sesi var dediğim bu kadıncayizi algılamam için biraz daha büyümem gerekiyormuş demekki. Kelimeleri bu kadar net söylediği halde hiç de rahatsız etmeyen bu sesi tebrik takdir.

Oradan buradan okuduğum kadarıyla tamamen atmasyon bir şekilde söylüyorum, "Aa çok farklı bir ses rengi var efenim bu kadının."
Çok fazla dinlemediğimi tirilyonlarca kez söyledim sanıyorum sana, ama işte ah bazen bazı şarkılar insanı esir ediyor efenim kendisine.

Misal bugün rastgele bir radyo istasyonunda rastgele rastladığım şu şarkıyı dinliyorken buldum kendimi. "Ne çalıyor?" "Mp3 mü o?" diye sonranlara da "Şarkı" diyecek kadar beyin fonksiyonlarımı durduran bu şarkı için kendisine bir kere daha teşekkür ediyor, mp3 ünü indirdiğim içün kendisinden özür diliyorum. Vicdan azabından sitesine girdim, 50 kere çıktım girdim, sayfalarında dolaştım hit sayısı artsın diye. [Affet beni Göksel :] ]

Baksana talihe mal verir kimine...
Hiç yorum yok: