9.09.2009

akıl zoru

Aylardır ayakkabılarımı bağlamadığımı farkettim. Bayağı bayağı aylardır hem de yahu. Ulan bi' dert düştü şimdi içime neden ayakkabılarımı bağlamıyorum ben, ya bağlarına basıp düşersem, kafa göz dağıtırsam, ulan ikirciklendim şimdi iyi mi. İkirciklenmenin ne demek olduğu hakkında en ufak bir fikrim yok, işkillenmekle bir bağlantısı olabileceğini düşünüyorum. Ya da böyle rahatsız bir durumda olup eğri oturup doğru konuşmak gibi saçma bir şey de olabilir.

Çakma konverslerim beni bırakıp gider diye düşünüyordum, beklediğim gibi olmadı, yanlardan hafif hafif yanılsamaya başlayan bu ucuz şeyler bayağı dayanıklı çıktı. Bu arada bunların da bağlarını bağlamadığı farkettim tekrar. Ne alıp veremediğim var lan benim ayakkabı bağcıklarıyla.

Güleyrum halime katula katula diyesim geliyor da, kendimi zor tutuyorum. Hayidi uşaklar kopalım bağri. Bu ne ya? Böyle şarkı mı olur. Hepp beraber çoşalım bağri. Evet sevgili Davut Güloğlu tam olarak senin şarkılarından bahsediyorum. Bence bu sene örovizyona Davut Güloğlu katılsın.
Yokk mu yani yokkk yok mu yani,
Senden başka yok yokk mu yani,
Kafana taktığın keppp mi yani,
Yaptığın pop reppp mi yani.
Anlayan?

Misilleme olaraktan kendisine bir şarkı da benden, telifi melifi de yok, tepe tepe öpe öpe kullansın. Kullan koçum.

Var be yani var be yani,
Benden başka da var be yani,
Kafama taktığım kepp vallahi,
Yaptığım kek pop kek yani.

Harbiden de ikirciklenmek işkillenmek demekmiş yahu, hay aklımın ince fikri. Hayidi uşaklar kopalım bağri, hepp beraber kopalım bağri.

Bu arada Yalı nefendi de bir klip çekmiş ki, ah anam dağlar vay ben ölem. Ahahaha yalı nefendi ne demektir kuzum? Şarkı sözlerine bakalım, kendisi hakkında çıkasamalar yapalım.

Aynaya baktın senden ötesi yok
Aynayı sev
Radyoda sevdiğin şarkı çalmış
Radyoyu sev
Kalbine baktığın kadın başkasınınmış
İyi mi
Git patlat bu kafayı şimdi

Git patlat kafayı şimdi falan diyori, la bu ne diyore? Aynayı sev, radyoyu sev? Neden? Hayır radyoyu neden seviyorum onu bi' de hele? Cerrah mıyım ki ben bakıyorum elalemin kadının kalbine, tutarsız insan, ne biçim sözler bunlar?

Saçma bir diyalög yazıyorum Yalın senin için, sırf sana, istersen sen de bundan şarkı yapabilirsin.
- Neşter?
- Aa doktor neşter dediniz de, aklıma yeni zellandadaki halam geldi.
- Hemşire hanım kadının kalbine bakıyorum biraz sessiz olur musunuz?
- ?
- Başkasınınmış, kaldırın götürün şunu, ben de bi gidip kafamı patlatacağım.
- Aman buralarda patlatmayın doktor, daha yeni sildik buraları.

Hiç yorum yok: