1.09.2009

Bear Grylls'i topluma kazandıralım

Çok canım sıkılıyor günlük, benim canım sıkılacağına, senin canını sıkayım dedim ve geçenlerde bahsettiğim ve daha da geçenlerde netgeo ya da diskaviride izlemiş olduğum şu vahşi doğada hayata kalmaya çalışan dingilistin maceralarından bir bölümü sana aktarmaya karar verdim. Diskaviriymiş.

Kimdir bu adam? Bear Grylls. [Bi'kere normal bi' adam olsa soyadında sesli bi' harf olur.] "Man Vs. Wild" programındaki şahsiyet. Bildiğin pisluk yahu.

Şimdi bu sorunlu kardeşimizi ormanlarda, çöllerde, tundralarda, orada burada bırakıyorlar bi' başına atıyorlar ortama, [bir de kameraman var o ne ayak?] Sonra bu kardeşimiz bir yandan kurda kuşa yem olmadan hayatta kalmaya çalışıyor, bir yandan da medeniyete ulaşmaya çalışıyor. [Lan sen kendin daha medeni değilsin ki medeniyete ulaşsan ne olur?]

Adam, kocaman Endonezya kertenkelesini yakaladı da öldürdü, sonra pişirdi yedi, midesiz. Gitti ağaç kurtları buldu, onları ısırdı patlattı yedi, solucan buldu onları yedi, öldürülmüş zebra buldu böyle ceset, gitti kesti orasını burasını yedi falan, hareket eden etmeyen herşeyi yiyor, yahu hadi geçiyorum bunları çişini içti cibiliyetsiz. Bir de sızlanıyor tuzlu ılık mılık böeh falan. Aklından zorun mu var oğlum senin? Allah cezanı püü.

Ama geçen bölümü izlerken çaktım dalgayı. Ağaçlardan böyle çatal gibi bi'şey yaptı, nehirde somon yakalayacak, pat yapıyor olmuyor, küt yapıyor olmuyor, bi'türlü beceremedi, sonra nasıl olduysa koskocaman bir somon akıntıyla yavaş yavaş geldi bu da hemen ekrana arkasını dönecek şekilde pata küte daldı somona hop yakaladı 2 saniyede, balıkta da hiç bi' hareket yok. Yani tamam severek balık yiyen biri olmasak da, biliyoruz ki balıklar çırpınır. [Sen hiç can havliyle çırpındın mı?] Sonra hemen aldı bu balığı, yok efenim bunları derileri çok yağlıymış, enerji verirmiş, ayılar da zaten bunların derisini yer bırakırmış hattızatında, koskoca balığı çiğ çiğ yemeye başladı. Adıyla müsemma herif. Lan napıyon, ateşin var yak bi' ateş orada, iki tütsü yap, sar yapraklara falan, yok. Adam otla bokla beslene beslene ağız tadını yitirmiş. İki ısırık aldı bıraktı, balığı da mundar etti müsrif.

Sonra, aa ev var lan ilerde, medeniyet medeniyet diye diye topukları kıçına vura vura koşturmaya başladı, gitti baktı ki kimse yok. Bahçede sandal buldu. Hemen bir hayat dersi daha, böyle eski sandalların en büyük tehlikesi ortadan cart diye ayrılmalarıymış, gevrek oldukları için çatırk diye giderlermiş. Hemen kimindir nedir demeden aldı sandalı attı suya, gitti bir de adamların bahçe küreğini aldı utanmadan. Nehir boyunca ilerlemeye başladı. Hala sayıklıyor, bunlar böyle cart diye gider ortadan.

Yahu kardeşim hadi kendini sürüklüyorsun böyle işlere de, o kameramanın günahı ne? Bir de sırtında 5 kilo kamera, dağ bayır bunun peşinde. İnsan ol lan insan. bak biz ailecek çok üzülüyoruz senin bu haline, bizden sana abi bacı kardeş ana baba tavsiyesi, medeniyeti arayacağına, ayrılma hiç medeniyetten, iki insan gör, sosyalleş biraz, adam akıllı bi'şeyler ye, karnını bi' doyur, bir de sevgili falan, hatta evlen diyoruz biz ama sen bilirsin, bunlar hep boş adam işleri, aklını başına al, toparlan, çocuk çoluğa karış, torun torbaya gir. Bir de kooperatife gir topraktan, borcun oldu mu böyle fazla riskli şeylere zıplayamazsın. Topraktan gir daha karlı, al krediyle mrediyle bi'şeyler. Sabit gelirli de bir iş bul kendine, şöyle masabaşı, otur masanda, internet, soliter, ben sana çok eğlenceli mailler falan da atıcam söz. Hadi gülüm. Ne kendini yor, ne bizi yor. Topluma entegre ol.


[Üzülme! Seni kurtaracağız!]

:]

2 yorum:

kIrmIzILI dedi ki...

bekarlıktan bekarlıktan :D
Evlendirek biz bunu

Monera dedi ki...

Aynen :]

Vahşi yaşamın devamlılığını tehlikeye sokuyor bu türler.

Bir adam kertenkele yemeye başladı mı evereceksin onu, daha yolu yok. :]

(Bu arada kertenkele'nin tersi de ne acayip. eleknetrek.)