10.09.2009

saç malanmaz taranır

Sevgili günlük, bugün epey ceviz kırdım. Hahaha yok lan öyle değil, bildiğin ceviz, hani kırcaz yicez olanlardan.

Aniden gizemli bir şekilde mutfağa çağırılmıştım. Annemle ablam mutfakta bişeyler bıdılıyorlardı. Ben de ortalarına dalıp giymiş olduğum mavi şortu gösterekten, "Anne bağk" dedim. Annem de baktı. "Hangi şort bu?" dedim. "Mavi" dedi. "Ya özelliği var bu şortun" dedim. "Eniştenin şortuydu" dedi. Yahu gece yüzdüm ben bu şortla, çok değerli bu şort benim için" dedim. "Aah evladıım" dedi annem, sanırım artık beyin özürlü olduğuma iyice kanaat getirdi :] Ahahaha ikikiki iki iki üç.

Sonra sanki aramızda o kadar duygusal konuşma geçmemiş gibi, "Bak orada sarı örtü var görüyor musun" dedi, görüyorum dedim. "Al onu git balkonda cevizle çekiç var, ceviz kır da yesin millet" dedi. Oturdum balkona elimde çekiç taka da tuka da [?] kırdım da kırdım. Hemi de taze ceviz. Ellerim yapış yapış oldu. Sonra da oturduk yidik.

Ne kadar saçma bir yazı oluyor nereye bağlanacak çok merak ediyorum.

Bu arada dün aylardır ayakkabılarımı bağlamıyordum dedim ya, bugün ayakkabılarımı bağladım. Valla. Sabah bir kalktım ki, vuu, yağmur var. Ayakkabıları bağlayayım ben bugün dedim sabah kalkınca. Bayağı özlemişim ayakkabılarımı bağlamayı. [Lan daha da saçmalaşmaya başladı, uuu]

Bzzzıt...
- Yaw gardeşim ziyan mı olsun mallar, topluyoz götürüyoz işte.
- He yaw, dopluyoz ne var ki, insan değiliz çünkü biz, hayvanlar gibi yağma yapıoz burda.
- Ha vallaha hayvanız biz. bak ben kaç çuval topladım öküz gibin bunları taşıyom.
- Ya bu mallar zaten sigortalı, firma alıcak parasını sigortadan, biz de malız burda topluyoz bunları. Hatta ben tam bir g*tüm, gidip satıcam şimdi 15 liradan.
- Dün de geldik ama polis vardı, toplatmadı bize, 70 kişiyi gözaltına aldılar falan, ama çıktık, gidiyom şimdi, ohoo mallar kaldı orada hep.
- Şimdi bu araba burada ters dönmüş, zaten hurda olmuş, ben de tekerleğini söktüm götürüyorum. Az önce tam bir g*t olduğunu söyleyen bir arkadaş vardı ya, hah, yok işte ben ondan daha g*tüm. Gidicem bu tekerleği de g*tüme sokucam evde.

Ah be günlük, sonra diyorlar ki, insanları sevelim, insanları sayalım, bik bik bik. Nesini sevim lan bunların. Yok abi, yüzsüzlük mü diyeyim, görgüsüzlük mü diyeyim, ama olmaz yahu insanlık değil yani bu. Bu insanlar acaba sele kapılan birisi için ya da sel mağduru olan birine yardım için bu kadar hevesliler miydiler. Ya da bu insanlar orada bir insanlık dramı sergilerken, etrafta durup da engel olmayan kalabalık yağma yapmış kadar suçlu olmaz mı? Bir adam vardı haberlerde izledim, "Biz bu değiliz" diyor, "kendinize gelin" diyor. Gidiyor toplayanların elinden tabağı çanağı alıp yere atıyor. Aha dedim yürü be, bi'tane insan çıktı nihayet. Ama kimse de destek olmadı adama. [Bak çok sosyal bi' mesajla bitirdik, valla helal olsun kendime, aferim lan.]

Şimdi de , "Chimaira"dan, "No reason to live" geliyor.

Aha geldi.

Hiç yorum yok: