17.10.2009

Gripte Ötelemeli Transfer Fonksiyonu (GÖTF)

Şimdi bu grip hastalığı çok netameli bi'şey günlük. Sen kendini korusan da korumasan da bilmemkim beyler otosandan çıkıyor borusana giriyor. Anladın sen onu, olan sana oluyor her şekilde en sonunda tam zamanında şu anda burada.

O kadar vitaminiydi, ek besiniydi, aman üşütmemesiydi, falanıydı filanıydı, [en çok da bu falanla filan zaten, onlar tam grip koruması] derken, kendini bilmez idiyotun birisi gelip de üzerinize üzerinize "hepşüüeeeee"leyince, işte o an İstiklal Marşını tersten okumaya başlıyorsunuz, hayat sizin için daha bir anlam kazanıyor, daha bir mavi oluyor gökyüzü, daha bir sevimli geliyor asfalt.

Ha şimdiye kadar her türlü hapşuruk saçmalı organizmadan kendimi korumuş olsam da daha fazla dayanamayacağım sanıyorum, zira çevremdeki herkes birer birer borusana giriyor evet. Ki zaten boğazlarım hafiften ağrımaya başlamıştı dünden söylemiştim. Neiy? Hatırlamıyor musun? Lan kime anlatıyorum ben bunları?

Ama bak misal bir Japon'u ele alalım. [Evet bu adam gecenin bu vakti bir Japon'u neden ele alıyor?] Bak mesela bir zamanlar "japon malı tapon malı" deyip aşağıladığın, sonraları da aman 2 lira fazla olsun sony olsun diye ağaçlara tırmandığın malları üreten bu millet, böyle aksırıklı tıksırıklı, hapşuruklu mapşuruklu, öksürüklü möksürüklü [daha ne kadar devam edeceksin?] mikroplu mikroplu [haah kaldın mı öyle] bir hastalığa yakalandığı zaman, cart diye geçiriyor ağzına maskesini, onunla geziyor. Aman diyor mikroplarımı bulaştırmayayım insanlara, insan insaaaan.

Hadi maskeyi geçtim [maske bize fazla], ulan adam hapşuruyor da, elini ağzına bile götürme ihtiyacı hissetmiyor. Hadi götürdü diyelim, hapşurdu ağzını da kapattı, ulan deve, elini bi' sil bi'şey yap, şap diye tutuyor mesela otobüs minibüslerdeki tutma borularını. Töbe töbeeeeeeee. [Zaten tavuğundan tut atına kadar her tür hayvanla anılmaya başladı adı bu günlerde, lan insan bi' tedirgin oluyor yeminlen.]

İşte o zaman n'oluyor? Bilmemkim bey otosandan çıkmış oluyor, borusana girmiş oluyor.
:]
(Gül gül sen.)

Hiç yorum yok: