17.02.2010

Menol

Günlük, naber?

[Not: Bu paragraf yazı bittikten sonra yazılmıştır. Uyarı niteliğindedir. Genel anlamda çok saçma, gereksiz ve anlamsız bir yazıyı okumak üzeresiniz. Yazarın genel haftalık birikimini en saçma ve şuursuz haliyle ardı ardına rastgele cümlelerle anlattığı bu yazıyı okumak, sizin ya da varsa sevdiklerinizin algılarında onarılmaz hasarlara sebebiyet verebilir. Hala vaktiniz varken kaçın kendinizi kurtarın. Bakın X orada yukarıda. Kimine göre sağ, kimine göre solda.]

Sol gözüm ağrıyor çok saçma bi' şekilde. Sağ ağrımıyor mesela. Günde 12 saaaaat (bak saaat diye yazıyorum ki, uzun bi süre olduğuna vakıf olalım diye, 12 saaat uzun bi' süre çnük. Bu da çünkü aslında.)

Gidesi geliyor insanın bazı bazı. Bak ne saçma. Yıllık iznimde şuraya şuraya gitmeyi planlıyorum. Yıllık izin ne lan? İnsanın gidesi geldi mi yıllık iznini bekler mi? Gidesi gelen insan gider. Demek ki aslında gidesin gelmemiş. ya ne saçmalıyorum ben.

Baştan. Silmeye bile mecalim yok. Hazır imsak varken gezmek lazım sevgili günlük. Kutuplarsa Kutuplar, Mozambikse Mozambik, Abu Dhabi'yse Abu Dhabi. Basıp gidebileceksin abi, hatta gittikten sonra arayacaksın, abi ben Sri Lanka'dayım, bir hafta yokum, yıllık iznime sayarız. Bak gene yıllık izin.

Bir hikaye vardı hani, adamın biri yatmış, açık denizde batmış. Yok o değildi. Adamın biri kazmış karısı enkaz. yok bu da değildi ki zaten çok saçma oldu. Sanki diğeri değildi.

Sol gözüm ağrıyore, baktım da daha önceden de böyle ağrıdığı zamanlar olmuş sol gözümün, demek böyle zaman zaman ağrıyor sol gözüm benim, otomatik sistematik ve periyodik.

Ha, ne diyordum, abi yok aslında tatile falan ihtiyacımız, işimiz gücümüz uğraşıyoruz falan, haftasonu bile yeter insana, Cuma'dan. Çünkü Cuma günün akşamından başlayan haftasonu tatili insana daha uzun gibi gelir. Bunu biliyoruz. Geç. Daha yeni bi'şeyler söyle. Duyulmamış bi'şeyler söyle.

Bomostipograteknermatik. Bak hiç duyulmamış bi'şey.

Dünyaya basılı bi' eser bırakmak lazım abi. Kitap yaz, çeviri yap, araştır geliştir, web sitesi yap, insanlara faydalı falan ol. Yok. Ot gibi yaşıyoruz. Ölecen gidecen, soracaklar, ulan o kadar yıl yaşadın bi' skim icat ettin mi? Yok. Bi' insana bi'şey öğrettin mi? Yok. Bi' faydalı bi'şey bıraktın mı? Yok. Naptın? Pizza falan yedim. Aferin iyi bok.

Neyse konudan sapmayalım. Ahahaha ne konusu lan. Konu monu diyorum bi'de.

Kafa bir.
Altı sıfır atıldıktan sonra.
Sol gözüm de ağrıyor.
Sağ gözüm de kıskanıyor.
Elimde bir bardak demli çay,
Bakıyorum öyle titreyerek istikbalime.
Şu koskoca parlak ekranda arıyorum,
Ne arıyorsam.
Ondan belki de, sol gözüm ağrıyor.
Sağ serbest.
Ve içimden diyorum,

Bunları düz yazı şeklinde yazsam bir paragraf olurdu, alt alta yazdım şiir oldu. Ahahaha, şiir dedi. Evet. Serbest nazım. Çok serbest. Zaten şiir de sevmem hattızatında.

Başlıksa tamamen konudan bağımsız.

Sevgili günlük, bu aralar kafakontak haldeyim, 12 saaaat bilgisayar başında durmaktan ve bi'şeyler yazmaktan sana bi'şeyler yazamaz oldum, Beni affet, biraz idare et, kendine de dikkat et. Elbet geçer bu günler, kavuşuruz yine seninle o eski günlerdeki gibi saatlerce dertleşip, saçmalarız, o zaman kadar... Aa dur lan, bu arada iPod touch alırsam girerim lan ben sana ondan, valla. Bak o zaman daha sık görüşürüz. Aldatma beni. Hoşçakal.

Not 2: Bak yukarıda notu okuyup da buraya kadar dayanmış olan sen çılgın insan. Al bu şarkı sana gelsin. "Bloc Party - Signs" Var sende de delilik emâreleri. :]


6 yorum:

Jido dedi ki...

Ya ben de bu tiplere hastayim he basacaksin da gideceksin de..Yok srilankamis yok yok mzambikmis..Zaten oyle oluyodu bi basayim gideyim diyodun aa noldu lan demene kalmadan isinlaniyodun..Cok pis kufur edesim geliyo iste bu zamanlarda kapitalizme paraya demir, kaat her sekline..Olmuyo yani oyle canim..Yillik iznin olsa da olmuyooo olmasa da olmuyo..Diyecegim o ki haci ben saldim cayira mevlam kayira artik..Vakit gelsin oleyim gideyim .Kimseye hayirli guzel bisiler birkamak kaygim da yok.Banane ben mi dusunucem milleti de.. Intihar etmiyorum sirf gunah diye allah seni inandirsin :)) Yoksa bosa kalabaliga luzum yok ben onden gidip yanmaya baslayayim diyecem ..

Monera dedi ki...

Ahahaha, olur mu len öyle şey, sürekli her an bi gitme planın olması lazım, imkan bulunca "fiyuu". (bak bak bak efektlere bak. Kıymet bil, hiç bir masraftan kaçınmayıp, holivud'dan özel efektler getirttim senin için.) :]]

Bak ya, aylardır sietıllarda gezen benim sanki, valla uçarım burdan sana, ayar etme beni.

Emre dedi ki...

Senin yıllık iznin ne zaman monera?

Monera dedi ki...

15 gün olduktan sonra fark etmez ki ne zaman olduğu :] var daha. Ki aslında jido'nun da dediği gibi, tatil olması yetmiyor, insanda bir de imkan olacak, imkan olsa cesaret olacak. bakma kimse bi'yere gidemez böyle.

Jido dedi ki...

Gecuicek hepsi gecicek pamuklara sarip sarmalicam pasalar gibi yasaticam seni ..Canin londrada kahvalti mi istedi hooop atlicaz jetimize birekfistimiz icin(bende yok turkce karakterler idare et :P ) gitcez aa aksam cayini cinde mi icmek istedik ziplicaz cine ..haftasonu bi boga guresi gorelim mi dedik atlicaz yine hoop Ispanyaya,,olcak olcak hepsi olcak :D Yapcam ben sana bi guzellik..

Monera dedi ki...

ehehehee :] yap bana bi güzellik Jidocan.