28.02.2010

Sinirli Sorumlu Blog Yazısı

Lan sevgili günlük, şu güzel ülkemde insan hayatının hiç değeri yok lan, ne boktan bi' mantalite.

Geçtiğimiz günlerde, ya da haftalarda ateveanahaber'de bir haber dinlemiştim. Öyle, nadiren haber dinliyorum. Abi adamcağızın bi' tanesi, yemek sonrası, gitmiş rahatlamak için meyveli soda açmış ve içmiş, daha sonra mide karın ağrısı şikayetleri falan başlamış adamda, karnı morarmış falan, hemen acil ambulans falan derken adam Hakk'ın rahmetine kavuşmuş. Ölmüş oğlum adam ölmüş.

Nedeni ne? Adamın içtiği meyveli sodanın içinde %14 (yazıyla yüzdeondört) oranında hidroklorik asit (HCl) varmış. Yahu "ohhhaaa" demekten kendini alamıyor insan. (yüzdeondört kaç lan?)

Şimdi endüstriyel bi' insan olarak, üretim tekniklerini, kalite standartlarını, ıdıları bıdıları az çok bilen bi insan olarak, hangi üretim toleransınız bu amcanın hayatını geri getirebilir diye sormak istiyorum o maden suyunu üreten firmanın temsilcilerine, hiçbiri tabi ki.

Gerçi bizim angut haber kanallarımız da bu işin üzerine gidip, bu amcanın ailesinin akıbeti ne oldu, bu firmaya herhangi bir yaptırım uygulandı mı, diye takip bile etmediler. Üretim müdürü ile yönetim kurulu başkanının ölüme sebebiyet vermekten 6 yıla kadar hapsi isteniyormuş. Bi' adli yargı sürecidir gidiyor.

Valla bana kimse Freşa içiremez bu saatten sonra. Adamların sitesine girdim, herhangi bir mesaj, herhangi bir açıklama bile yok. Ayıptır ya. İşte görmek istediğimiz sorumlu üreticiler bunlar.

Neyse. Yazık.


Sevgili günlük bak ben bu şarkıyı çok severim.

Hiç yorum yok: