16.03.2010

Her şey hakkında fikri olan adam Vural

Sevgili günlük, çok görmüşsündür bu insanlardan, (burada adam dedim ama bunun kadın olanı da vardır, mesela adı Ayfer olsun.) her konuda fikirleri her muhabbette limonları vardır.

[Oo pek mühim not, hatta nöt: Şimdi Vural'larla Ayfer'ler toplanıp beni dava mava etmesinler de, önlemimizi alalım, burada sayılan karakterler tamamen benim hastalıklı beynimin eserleridir, isimler de münasip bi' yerden hiç özenilmeden seçilmişlerdir.]

"Nedir? Nedendir?" diye üşenmedim düşündüm bugün servis yolculuğum sırasında uykuya dalmakla dalmamak arasında kaldığım o kısa süre içinde. Ve tabi ki "İlgiye Muhtaçılizm Tarikatı mensupları olduğuna karar verdim.

[Lan sevgili günlük bu arada bi' de ara not attırayım: Disturbed'in bir şarkısı denk geldi böyle rastsal olaraktan vinamp'ın 3080. sırasından, yazının sonuna ekliycem, sakın okumadan gidip hemen dinleyeyim deme, zaman indikatörü koydum, yazının normal okuma süresinden önce basılırsa aytırlayacak seni, çalışmayacak, hatta çalışmamakla kalmayacak bilgisayarına da trojan ittirecek, hadi buyur buradan yak.]

X: Bu köprü de her akşam böy...
V: Ya sorma be, saatlerimiz geçiyor valla, ek şerit yapıyorlar, o da tıkalı, yetmez ki abicim yetmez, olmuş 15 milyon, ne 15'i, 20 olmuştur bence, bizim mahallede acayip acayip adamlar kadınlar, daha önce hiç görmemiştim, yeni gelmişler demek ki, daha ne kadar taşıyacak bakalım bu şehir bu kadar yükü, bi' de diyorlardı köylere göç başladı falan, yok abi, öyle bi'şey yok, iki üç kişi öyle haberlere çıkıyor, biz gidiyoruz diye, güle güle eyvallah. Yok abi biz adam olmayız.

X: Haklısın abi, akşam da Ezel var kaçırmasak ba...
V: Öyle tabi abicim, ooo o da bi'şey mi, şimdi 80'li yıllarda bi' dizi vardı, neydi lan adı, neyse unutmuşum sen hatırlamazsın, çok severdik biz, her akşam yetişecez diye, uu görsen ne kıyamet, ama o zaman da televizyon televizyondu hani, en civcivli yılları, öyle internet minternet yok, toplanır ev gezmeleri falan yapardık, bi' gün onlar bize, bi' gün onlara biz, şimdi o eski komşuluklar da yok, valla, modern hayat diyorlar, yalnızlaşıyor insan böyle böyle.

X: Hehe, aynen Vural abi, yoruldum ya bugü...
V: He valla, yarın da bi dünya iş var, dinlenemiyoruz bile akşamları, şimdi eve git, çoluk çocuk bi' koşturmaca zaten, yemekti, televizyondu derken, artık zaten biliyor musun televizyonda da bi'şey kalmadı pek,
X: Hıı biliyorum bu dünyada yaşıyorum ben de...
V: Dijitürk mü alsam, en azından belgesel falan, ne dersin hacı,
Z: Abi tabi ya, bizde kablolu var, valla sürekli belgesel evde.
V: Onlara da her ay para, aslında ne diyorlar biliyor musun...

(Ehehehe, pratikte X ben değildim. Yok lan Z' de değildim. Hayal ürünü dedik olm. :] Neyse bi' çay içeyim de, kafame yerine gelsin. Aslında ne diyorlar biliyor musun, bu çaydaki tein var ya, olay ondan kaynaklanıyormuş, kahveden kafein, çaydan tein, nein nein neiin, anaam Vural olmaya başladım. :] )

Neyse boşver, sen bunu dinle. Okudun mu, bak okumadıysan? :]


"Disturbed - Perfect Insanity"

Hiç yorum yok: