31.03.2010

Ne diyosun abi sen ya? Kafan mı iyi?

Bütünüyle bir tutarsızlığa bulanmış, kızarılmayı bekleyen koyun butları gibiyiz. Hepimizin aynaları var hepimizi doğru gösteren. Hem de HD, Full HD. O kadar net ki. Net olunca doğru zannediyoruz. Çünkü bu kadar netse yanlış olamaz değil mi?

Değil. Olabilir.

Açıklayabilirim. miyim? sanıyorum. bilmiyorum. Çünkü şu anda tamamen düşünmeden, hatta direkt korteksten sallıyorum. Gelişine sallamak. Derinlemesine değil. Yüzeysel.

Küreselleşen dünya yöreselleşen soyutlanmayı getiriyor mesela bence beraberinde. Küresel ısınma da hayvansal yer değiştirmeleri. Misal geçen gördüm, kutup ayısının biri yatmış, açık denizde batmış. 3 gün 3 gece yüzdükten sonra bulduğu ilk kara parçasına tırmanmış. Falan filan. Ölür zaten yakında.

Yenikapıdaki [Ya da başka bi'yer] balıkçılardan birisi, bilmemkaç tonluk deniz canavarı köpekbalığını yakaladığı için kendisiyle gurur duyuyordu geçen gün haberlerde, mumyalayıp müzeye kaldırmışlar. Yürrü be, kim tutar seni. Hepsini yakala. [Lan ne acayip insanlarız]

Ambient müzik dinleyince yüzeysellikten kurtulan insanlar gibi, karmaşık şeyler yazınca entelektüel oldum sanıyorum. Halbuki bi' kitaba bile 60 sayfadan fazla dayanamayan bir iradem var. Nerede entelektüelizm nerede binoküler makromanya?

En son tamamen bitirdiğim kitabı hatırlamayacak kadar uzağım aslında edebiyata.

Çay içmekten de tein komasına gireceğim birazdan, sabah uyanamazsam bil ki gece uyuyamamışımdır günlük.

Herhalde yani.

Yeri geldi mi de böyle de manasız, yeri geldi mi de böyle de saçma.

Hiç yorum yok: