18.03.2010

Regedit

Zaman zaman boktan insanlarla tanışıyorum günlük, onlarla boktan muhabbetler yapıyorum, "beynimi skim ne işim var ki benim burada" diyorum, ama ayıp olur diye de oradan ayrılmıyorum. Ya uyum problemlerim var benim, kesinlikle, artık 28 yıldan sonra bunu bayağı bayağı anlamaya başladım. Misal "regedit" diye başlık atıp yazı yazmak istiyorum, aklıma şu anda sadece "regedit" geliyor, oldukça saçma, çünkü tam olarak anlamını bile bilmiyorum.

Boşuna dememiş ünlü bir "Disturbed" düşünürü, "memories don't lie." diye. Yazının sonun da eklemezsam adam değilim, aha da buraya yazıyorum.

Hakikatten de memories don't lie günlük, eğer mal gibi onları unutup angut gibi hayatına devam etmiyorsan. Ötekü türlüsü zaten devletlüm yar bana bir eğlence medet imdü oraya gelip tiz kellesini vurun kadar anlamsız.

İnsanda beyin var beyin, hatta her yerde herkes atıp tutuyor, aman efenim, insanları hayvanlardan ayıran yegane özelliklerinden biri de beyünlerü, heyoo. Ulan kullanmadıktan sonra, beynin olsa ne olur? Ah ulan haricidisk'i partişınlarına ayıracaktım format atıp, unuttum bu arada. [Autorun.inf] diye bi trojan girişmiş harici diske, gel de inanma.

Çat diye Avast koruma kalkanım açıldı geçen gün, napiyim dedi, rekomended karantina dedi, ben de her zamanki gibi önerileri dinlemedim, yok sil dedim. sil deyince de bu sefer harici diskimi F'ye çift tıklayınca açamıyorum, ne dingillik. Araştır deyince açıyor, aç deyince açmıyor, gel de sinir olma.

Çay alacam bekle.

İçeride, Abdülhey'in ölmediğine dair dedikodular dönüyor. Ya ölmediyse?

Kimse beni özlemiyor günlük, çünkü herkese yetişiyorum. Ne kadar yorucu. Ve ben yorgunken her şey çok boş geliyor bana. Keşke birileri de bana yetişse.

İşimle ilgili hiç bir skim bilmeden, "ne kadar sıkıcı bir iş" dedi idiyotun birisi bana geçen gün. İki saat ona laf anlatamazdım, "para lazım" dedim ben de. İnsanların bu garip yargıları karşısında bazen nasıl cevap versem diye şaşırıyorum günlük.

Bu aralar Google Chrome, her yabancı siteyi açışımda, "bu sayfanın dili ingilizce, çevrilmesini istiyor musunuz?" diye soruyor. Çok hoşuma gidiyor bu, ama hayır diyorum.

Böyleyken böyle...Al dinle.

5 yorum:

leyla dedi ki...

bi kere herkesin işi kendine güzel.

Monera dedi ki...

Ahahai, o kadar yazdım yazdım bu mu yani :] hayır efenim en güzel iş benim işim o zaman.

Monera dedi ki...

Ama siz de haklısınız, konudan konuya saç malanmaz ki taranır kıvamında bi' yazı oldu bu. :]

leyla dedi ki...

ben her zaman haklıyımdır.
nokta.
:)

Monera dedi ki...

:]