18.04.2010

Bay ve Bayan Kent

Sevgili günlük...

Şimdi mesela, süpermen tişörtü giyip dolaşan abiler ablalar var ya, onlar aslında süpermen değiller. Çünkü uçamıyorlar, çünkü gözlerinden ışınlar zıbırdamıyor, lokomotif falan durduramıyorlar. Normal insan len bunlar, süper falan değiller.

Böyle olunca, bunları giyen insanlar bana garip geliyor. Hayır yani, bilader [birader], ablacım, tut şu otobüsü bi' kenara çekiver desen, bıldırcın görmüş el feneri gibi [ironiye gel] bakakalacak. Nerede kripton, nerede kriptonit, nerede klark kent mantalitesi?

Bugün birisiyle otobüs bekledim mesela. Len hadi ben bekliyorum, sen niye bekliyo'sun. Uç git, manyak, elinde akbil.

Otobüse binen tüm bay ve bayan süpermenler için geliyor.
Akbil sesi. "Doriling." (Tam. Aktarmasız.)

Dipnotdediğindiplerdebi'yerlerdeolmalı: Yazının başına uyarı mahiyetinde yazacaktım, "birazdan okuyacaklarınızda saçmalık sınırlarında dolaşılmaktadır" diye, ama unuttum.

6 yorum:

dusunenbalik dedi ki...

"... Len hadi ben bekliyorum, sen niye bekliyo'sun. Uç git, manyak, elinde akbil."

hahahahhahaha :))) güzel yazı olmuş espirili ,bence de giymeyin kardeşim öyle superman supergirl filan :p

FındıkK dedi ki...

Moneraa.. ne içtiysen bize de verr!

Monera dedi ki...

Aynen Düşünenbalık, hehehe, hayır yani, çıkart bi' mavi ışık gözlerinden, bi' tıkalı trafiği aç, vatana millete bi faydan olsun. Tişörtü giy dolaş, oh ne ala :)

Monera dedi ki...

FındııkkkK... Ahaha, sadece çay. fakslıyorum al. :)

EmrE dedi ki...

Monera, doğduğumuz andan beri bize her zaman bakmamızı istedikleri yönü gösterdiler. Biz de hep onların istediği gibi o yönden baktık. Hiç bir zaman başka yönünü göremedik işin. Ama sen gösteriyorsun farklı yönlerini. Hayal gücümüzü geliştiriyorsun... Çok sağol...

dipnotdediğindiplerdeolurbudaöylebinotzaten:Bilmiyorum ne kadar ciddiye alırsın...

dibindedibi: iice sana benziyorum...

Monera dedi ki...

Sen de sağol EmrE.

notumnotsunnot: Ben öyle kendi halinde bir canım aslında, insanlara yol göstermek gibi bir amacım olmadı hiç. Ama farklı yönlerden bakmak işin eğlenceli kısmı. Yoksa tişörtü herkes görüyor zaten. :)