28.05.2010

Neler var neler...

Bence bu tuvalet kağıtlarının rulo halinde değil de, hani kapalı silindirik bir kutunun içinden çekilerek çıkarıldığı şekil var ya, duvara monte. Çok güzel icat o bence. Gırgırdan sonraki en büyük icat o.
 
Atarlanmak diye bi' argo var. Arada bi' duyuyorum. Sinirlenmek, sövüp saymak, kafayı gözü dağıtırcasına dalmak istemek manasına geldiğini düşünüyorum, ama henüz tam anlamını bilemedim. Bakmaya da üşeniyorum. Hatta sabah kullandım, "Nie atarlanıosun olm şimdi durduk yere" dedim. [sinirleniyo'sun kıvamında dedim] "yok lan işte canım sıkkın yetişmedi işler" falan gibi bi cevap aldım, sanırım öyle bi' anlamı var.
 
Bu GloriaJeans'lerde, telefon şarj aletleri var ya mesela, onlar çok acayip. Bugün kullandım birini. Lan kilitledikten sonra açmak ne menem bi'şeymiş. Açamadım bi' heyecanladım. Zaten koyarken de ayrı bir heyecanlanmıştım, "lan biz kapadıktan sonra alıp gitmesinler lan bunu" diye, zaten kutunun içine de yazmışlar "Sorumluluk sende, adam ol ayar etme" gibisinden. Neyse. Açacağım açamıyorum, kaldı mı telefon içeride. Hemen oralardan geçmekte olan çilingir garsona fısladım. "Bilader, nasıl açılıyor bu, bi' bakıversen de dostluğumuz baki kalsa" dedim. Adam da tarif etti. Şimdi telefonunu o umumi şarj cihazlarından alamayan tüm dertli vatandaşlar için geliyor. Açmak için; önce C'ye basıyoruz, sonra şifreyi giriyoruz. Sonra da "anahtar"a basıyoruz. Ve klingoo. [Angut kilit açılması efektimsisi.] Hadi bu kıyağımı da unutma Türkiye.
 
:]

Hiç yorum yok: