16.05.2010

Pazar Sayıklamanyaları

Selam sana sevgili günlük,

Donla kalan Şener "Hristiyan" diyor'muşçasına garipseniyorum bazen lan kendime, acayip.

Misal;

Hava ne kadar sıcak lan? N'oluyoruz, daha Mayıstayız bilader [L]. Zaten bahar nezlesi midir, polen alerjisi midir, nedir, mahvetti. Bir de sıcakla uğraşıyoruz.

Neyse, o değil de, olm bu Baykal n'apmış lan? Komplo momplo diyolar sürekli de, olm video var şimdi, gerçi izlemedim ama yapmış mı lan, gerçi banane ya, çok da tınk. Çıkıp da yapmadım da demedi galiba da. Hay senin kuracağın cümlenin öğeleri büzüşsün, cümleye bak. Neyse, again, çok da tıng.

CNNTurk'ün ipod aplikasyonundaki canlı yayın dalgası çalışmıyor, alo ilgililer, ilgilenin bunla. Ntv'nin çalışıyor valla, çatır çutur izliyoruz. Haberinize.

Yolda gelirken aklımda baya bi'şey vardı, sabahtan beri birikti birikti, gelirken de yolda kafamda toparlıyordum şöyle şöyle yazarım diye, gitmiş hepsi. Demek ki sabahtan evde değildim, başka bi'yerdeydim. Demek ki geceden orada kaldım yoksa sabahın köründe kalkıp Pazar Pazar niye dışarı çıkayım ki, hevet.

O değil de, sürücü belgesi almak istemiyor olmam aile bireyleri arasında sürekli bir soğuk duş etkisi yaratıyor. Hayır abi, şoför mü lazım eve, lazımsa bilelim? Herkes araba alırsa bu taksici vatandaşlarımız evlerine nasıl ekmek götürecekler, nasıl ama nasıl?

Bir dearabayı geçtim, ev mevzusu var, annem bana ev aldırmaya kararlı gibi görünüyor. Lan evden mi atacak beni n'apacak? Geçen gün "ev işte bak ne güzel evimiz var, n'apıcaz evi" dedim. "Lan başıma mı kalıcan bas git kendi evini al gibisinden baktı da bi'şey demedi. Her an şutlanabilirim. Şutlanırsam beni evine alacak gariplerin dostu, darda kalmışların yardımcısı birileri lazım, lan hıdrellez'de ev mi yapsaydım iki üç taşlan, haybink.com. Yok lan şutlanmam herhalde. Şutlanır mıyım lan, yok ya, lan, yok lan şutlanmam, ya şutlanırsam, ya evde yoksan, lan, yok lan şutlanmam. İşkil.

Bir insanın ilk aklına gelen şey refrigerator olur mu. Ne zaman birileri bana ilk aklına gelen kelimeyi söyle dese refrigerator diyorum. Artık beynimde ilk akla gelinecek kelime klasöründe refrigerator kayıtlı.

Aklına ilk gelen kelime?
Refrigerator.

Aklına ilk gelen ke
Refrigerator.

Aklı
Refrigerator.

Ak
Refrigerator.

saykolojikman sallantıdayım. Hep bu polenler yüzünden, vay ben bu polenlerin... Oooy açeydim böyle kollarımı, gitme deyeydim, tuteydim sarıleydim.

Evde de su bitmiş. Ooh ne güzel. Şimdi hiç su falan söyleyemem, musluktan içerim ben arkadaş. Artık ölümü mü bulurlar, şuursuz halde baygın halde mi bulurlar bilmiyorum. Arada bi' telefonumu bilenler dürtsün de canlı mıyım cansız mıyım bir haber alsınlar. Cansızsam da elfatiha. Evde de kimse yok püü, lan valla gitti giderim.

Hiç yorum yok: