22.06.2010

İçeride bi' dalgalanma var hayırdır?

Şimdi eşim dostum beni testteyim sanıyorum, restteyim kimse bilmiyor.

İşi gücü bıraktım işle güçle uğraşıyor gibi yaparaktan test dokümanına blog postu yazıyorum. Ee boşuna dememişler ayıdan post olmaz diye de saçma bir bağlama cümlesiyle ilk paragrafı alabildiğine manasız bağlıyorum.

Sonuç; can sıkıntısından mütevellit bitmesi gereken işlere tam başlayamamış olmanın huzursuzluğu ve kafa boşaltma aktivitesi olaraktan az biraz internet sitelerinde dolaşım, biraz da laklak.

Bu arada, hişt hişt gördün mü, kartopu alıp ördün mü? iOS.4 çıkmış, alıp da iPod’una indirdin mü? (Kağfiyeye gel Sağfiye) Hobeleey. (iOS.4: iPhone’un Operasyon Sistemi’nin 4.sü demek) iPod Touch’lara da kurulabilecek olması da cabası. Caba? Lan ne güzel. Hatta negzella. Akşam bir kurayım da bir bakayım. Neyse.

Sonra da bu “ateş topu” meselesi var. Kılabır gençliğin son zamanlardaki en sofistike dans figürü. Şimdi halka hizmet aşığı sosyal sorunlu blog olmanın getirdiği rahatsızlıkla bu dans figüründen bahsedeceğim biraz.

Herhangi bir klaba girdiğinizde beat’lerle senkronize olarak zıplayan ve elerini kollarını hareket ettiren gençliği görmüş ve “yahu ne kadar kabız dans ediyorlar” dediğiniz elbette olmuştur. Birincisi dans etmek zordur, öyle kabız mabız ağzınıza geleni söylemeyin. “Çık lan çok biliyorsan sen oyna” derler adama. İkincisi gerçekten bir süre sonra aynı hareketleri görmek izleyenlerde bile bir kabızlık hissiyatı uyandırmaya başlar.

İşte bu konuda, apaçi olarak aşağılanan, hor görülen, itelenen yaratıcı gençlik, “ateş topu” isimli dans figürünü geliştirmiştir. “Elektrik Bugi”den sonra eeen acayip dans figürü.

Figürasyona gel:

Eller sanki bir ateş topunu tutuyormuşçasına [büyüklüğü size kalmış] kavrama şeklini almış olmalıdır. Avatar’ı düşün, Ken’i düşün, Ryu’u düşün, aduket’i düşün anlayacaksın. (Bu dans figüründe street fighter’ın etkisinin büyük olduğunu aşikar.)

Daha sonra ufak ufak hareketlerle bu ateş topuna bir sıvazlama hareketi yapılmakta ve tabiî ki beat’ler asla es geçilmemektedir. Sıvazz, sıvazz...

Ve sonra da olayın soysal boyutu, ateş topu yanında dans eden kankaya doğru atılır. Aduket şeklinde olur, karpuzlama olur, her türlü olabilir. Yeter ki (Kral TV VJ’lerinin Türkçe'ye kazandırdığı gibi) devamiyet sağlansın.

Ve işler bekler, ben gider, tarih affeder ama trafik affetmez.
Oldu o zaman. :]
---

Editmedit: Lan kuramadım iyi mi? Signiçır hatası verdi. Yarın bakıcaz.

Hiç yorum yok: