8.06.2010

Tam jumanji kafasındayım leyladan geçme faslında

Sevgili günlük bak aklıma ne geldi. Ulan manyak gibi yetiştirmem gereken işler var, ben böyle dingil şeylerle uğraşıyorum, ama kafamı toparlamam –pardon dağıtmam- lazım biraz yoksa aynen kopanzi. Kopanzi? Hee Jumanji gibi.

Neyse, ne diyorduk? Hah, evet, bu arada hâlâ yağmur yağıyor lan. Ohaşimatsu diyesim var.

O değil de, bu küresel ısınmayla ilgili bir fikir geldi aklıma. Daha önceden kutup ayıları üzerinden yaptığımız çalışmalarda küresel ısınmaya dikkat çekmeye çalışmış ancak başarılı olamamıştık. Bunlarla ilgili post linklerini ayrıca eve gidince eklerim buralara, çünkü şu an analiz formunun içine yazıyorum bu yazıyı, umarım silmeyi unutmam. Unutursam da artık sürekli beraberiz günlük, herhalde kovarlar beni, oleey salağım ben. Yippiee.

Ara edit: Mesela burada,

Neyse, şimdi bu küresel ısınmada karbondioksitin de etkisi var değil mi? Evet. Peki bu karbondioksiti kimler üretiyor? İnsanlar tabi ki, ulan 6 milyar küsür insan habire nefes alıp veriyor, gerçekten alması gereken de var, almaması gereken de var o ayrı.

İlk yöntem olarak, “aslında nefes almasa da olur” dediğimiz tipleri ortadan kaldırabiliriz. Biraz faşizan bir uygulama gibi görünse de dünyanın devamlılığı küresel ısınma falan der yediririz millete. Oldu mu, olmadı. Çok tepki alır bu uygulama, geçiyoruz.

O halde, şunu yapıyoruz. Karbondioksit depolayan sırt çantaları. Bu çantalar ağza yerleştirilen tek taraflı valf yardımıyla sadece üflemeye izin veren, karbondioksiti geri çekmeyi engelleyen yapıda olmalı, yoksa herkes ölür lan, olmaz, gerçi o zaman da ortadan kalkmış olacakları için karbondioksit de üretemezler. Üretim hatası tolerans molerans der bunu da yediririz. Olur bak bu. Ya da düzgün çalıştığını varsayarsak, burundan nefes alıp ağızdan verildiği sürece karbondioksiti sırttaki çantada depolayan ve toplanan karbondioksitin farklı kimyasal reaksiyonlarla zararsız moleküllere dönüşmesini sağlayan bir sistemin kurulması dünyanın sonunun gelmesini engelleyeceği gibi, ekonomik olarak da yeni iş sahalarının açılmasına neden olacak ve aslında gerçekten ne kadar sıkıldığımın da güzel bir ispatı olacaktır.

Okuduklarınızdan da anlayacağınız üzere kafam birmilyondan biraz eksik. Hadi hayırlısı. Bugün bitsin, başka bi’şey daha istiyorum, işe dönmeliyim. :] Uha diyorum.

Hiç yorum yok: