18.08.2010

Ben bir çakma iPhone'um

Sevgili günlük, bugün hasbelkader elime Çin malı bir iPhone geçti.

İlk defa bir iPhone kopyasına dokunmanın vermiş olduğu garip heyecanı üzerimden attıktan sonra aleti kurcalamaya başladım.

Tabi ki daha ekrana bakar bakmaz kopya olduğu "Oleewy ben çakma bir iPhone'um" diye bağıran düşük çözünürlüğünden belli olmaktaydı. İkonlar, renkler, her ikona dokununca telefonun titremesi (bak bu iPhone'da yok mesela :]), analog televizyonu, çift SIM kart girişi, 32 GB hafızası, 2 MP görünümlü VGA kamerası, sağında solunda ne işe yaradığını anlayamadığım tuşları, kendi içinde çakılı aplikasyon merkezi ve iTunes'a bağlanabildiğini iddia eden o yanar döner ikonuyla -ki intenete bile bağlanmayı beceremedim- beni benden alan bu telefon, iPhone'un gelecekteki halefi gibiydi.

Daha da ilginci insanların bunu "iTunes'a, AppStore'a bağlanır bu" diyerek satması ve bunlara inanan insanların, "Hacı şunu bi' AppStore'a bağlasana" diye bana getirmesiydi.

Umuma not: Arkadaşlar, kopya -hadi tamam çakma diyelim anlaşılsın- iPhone'lar, iTunes'a ve AppStore'a bağlanamazlar. Bağlıyorum diyene içinizden okkalı bir giydirip, tamam sen bağlayadur ben birazdan geliyorum deyip, kaçarcasına koşarcasına sana sarı laleler aldım çiçek pazarından diyebilirsiniz.
:]

Hiç yorum yok: