6.08.2010

i'm not verified indeed...

i'm not verified indeed, yes. do you?

Bundan sonra verifay olmayan insanlarla konuşmama kararı aldım günlük. Çünkü onlar verifay değiller, sıradan insanlar onlar, bir nevi halk. Halbuki verifaylar öyle mi. Ne güzel insanlar o verifaylar. Verifaylar bi'kere.

Vay bana vaylar bana, kafayı yiyorum lan ben. Bu ne sıcak!

Bu ne sıcak? İnsan bu sıcakta verifay bile olamaz yani. O derece. Misal bugün İstanbul'da sıcaklık tam 53 derece hissedilmiş. Biraz daha dikilse 90 dereceyle dik açıya kavuşacakmışız o derece. Evet sayın seyirciler, 90 dereceyle dik açıya ulaşan sıcaklık şimdi bize hipotenüsünü gösteriyoor. Misal gölge de aynı. Orası bile sıcak. İnsanlar Emirgan'dan kendilerini suya bırakıp, Avşa adasına kadar sürüklenmişler falan, yok böle bir şey hemen inanma. Ama arada acayip bir şilep trafiği varmış çok takılmışlar orada. İnanma dedik. Sonra Büyükdere Caddesi var ya, he, kurumuş o artık, Küçüksu Parkı olmuş. İçinde de transatlantik karaya oturmuş. Evet Panama bandıralı. Transatlantik deyince de hep aklıma transilvanya, transilvanya deyince de aklıma hep pensilvanya, pensilvanya deyince de aklıma hep it's a pensılkeys gelir. Böyle de serbest çağrışırım. Sembolik.

Hava nasıl oralarda üşüyor musun? Ne mutlu lan sana.

Akli meleke diye bi'şeyler var günlük. O şeyler sıcakta toplanıp annelerinin evlerine gidiyorlar kapıyı çarpıp. Salak lan bunlar.

dipnotdediğin: sıcak aman soğutmadan ye.
dipnotdemediğin: uu, verifay mi beybi.

Hiç yorum yok: