4.08.2010

Trafikteyim beklerim...

Sevgili günlük, çok salak bi' şekilde angut bi' hastalığın pençesinde debeleniyorum. Hayat enerjimi emiyor resmen. (Kopya: Klimal Enfeksiyon) Geçemedi meret. Doktora gitsene değil mi? Hayır, gitmiycem. (emayenidiyıt?)

Can sıkıntısı daim evet, daima.

Ya benim tatile ihtiyacım var. Bunu gayriresmi olarak anlamış bulunuyorum, ama resmen hiçbi'şey yapamıyorum. Ne acı. 29 Ekim haftası için üsper planlarım var, umarım suya düşmezler, düşseler de yüzme biliyorlar gerçi ama olsun, ıslanmasınlar.

Böyle entropik mekanlara gideyim istiyorum. (Manyağım, entropinin ne olduğunu öğrenmek istiyorum, nereden öğrenebilirim? Buyur.) Ama aslında ben "en tropik" mekanlara gideyim istiyorum. Sen beni yanlış anlamak var. Mümkünse görüşmeyelim. Görüşürsek de meraba meraba.

Sistemde düzensizlik arttıkça entropi artar. Demek ki, entropi düzen karşıtı bir oluşum. Faydalı iş miktarı da azaldığı için hayta demek ki biraz, eli işte gözü oynaşta. Vay entropi.

Bir de antrepo var, onu da ayrı bir edebi yazımızda irdeleriz. Çünkü bunu çok irdeledik, yeter. Bir günde çok fazla konu irdelersen irdek olursun. Çek irdek.

Oldu o zaman. Ben yatıyim.

Hiç yorum yok: