4.09.2010

Aslında sorun sende değil senin gibilerde

Hani bir deyimimiz vardır, "aklında 40 tilki dolaşması", ya da benzer, belki de atasözü, neyse şu an için tam bilmiyorum, öğrenmeyi de düşünmüyorum. Bilmemek ayıp değil öğrenmeyi düşünmemek ayıp. Piyüü. (piyü mü?)

Peki, insanın aklında gerçekten 40 tilki dolaşır mı? Günümüz halklarının merak ettiği bu konuyu, deneme yanılma metodolojisinin en güzel metodoloji olduğuna inanan bir mühendis olarak çözümlemeye karar verdimç. Evet verdimç.

1. Şu anda çalan şu şarkının çok güzel bir şarkı olduğunu düşünüyorum.

2. Ancak şarkının linkini eklemek için girdiğim grooveshark'ın da muhteşem internet politikalarımız ve harikulade mahkemelerimizce engellediğini görünce ne düşüneceğimi bilemiyorum. (Bakınız ölü tilki 1)

3. Fizy'nin de engellenmesi gerektiğini düşünüyorum, kesinlikle çok zararlı bir site. Engellenmezse kendimi keserim.

4. Üşüyorum lan ben baya baya. Şorttan vazgeçmenin vakti geldi mi şimdi? Daha tatil yapacaktık?

5. Yaz ayları bitti mi cidden? Eylül yaz değil değil mi? Değil. Ama Ağustos'tan hemen Eylül'e geçilmesi çok saçma, bir anda hava bu kadar soğumamalı. Bunu dilekçeyle ilgili makarnalara makırmalı. Hava durumu sunucuları bunun için bi'şey yapsınlar, aloo Filaş TV uyuyor mu, Atv uyuyor mu?

6. "Forget forget forgeet!" diye şarkı vardı, ekleyecektim, unuttum. Kıhı ve mıhı. Ama çok güzel şarkıydı valla keşke ekleseydim, aa yazınca bi' hatırlama geldi. http://fizy.com/#s/1mbkeu
(Hözellikle 01:50'den sonrası, züpernaturel zeytinyağı hem de sızma.)

7. Bende sıkılma durumları baş gösterdi biraz, birisi popiler kültür ve değişimliklerden bahsetsin lütfen. Çok iyi olur çok da güzel olur. Çünkü tekrar tekrar söylemekte fayda var ki, herkesin hayatına kimse karışamaz. Ve herkesin bir popisi olmalıdır.

8. Bir arkadaşım "p*ç güveysinden hallice" isimli kitabı okuyor bu ara, kimin olduğu ve ne olduğu konusunda herhalde herkesin bilgisi vardır diye açıklama yapmıyorum, ama kitabı beğenmemiş. Bu da kitap okumayan bir insandan, ben oluyorum, kitap kritiği. (Gel vatandaş ezbere konuşan insan var.)

9. Kafamda 40 tilki yok galiba, nerede lan bu tilkiler?

10. Evet tilkiler hareketlensin diye, kafamı sağa sola salladım. (Bakınız: Televizyonun içinde gerçekten insan var sanıp da, "vay aslanım adamlar neler yapıyor" diyen insan zihniyeti.)

11. Tilki dedim de, firefox kullanmayan ve chrome'un firefox'tan iyi olduğunu düşünen bir ben varım sanki.

12. Çok canım sıkılıyor. Bu arada hapşırınca tilki milki kalmıyor haberiniz olsun. Ve yine bu arada hapşurunca yazınca yanlış, hapşırınca yazınca doğru.

Neyse boş verelim bunları, asıl önemli konu,

Şimdi düşün mesela, deniz biyoloğusun, ahaha biyoloğusun yazmak ne kadar komikmiş bu arada, deniz biyolokusun, nasıl yazılıyor lan bu, deniz biyologusun mesela, düşünüyorsun, evet... Şimdi mesela adamın biri pat diye yolda düştü, kriz mriz geçirmeye başladı, n'aparlar, "Hüop doktor yok mu doktor?" falan değil mi? Doktor varsa "açılın ben doktorum" der, herkes açılır.

Düşünüyordun ya az önce oraya dön tekrar, deniz biyoloğusun (nasıl yazılıyorsa artık) deniz kenarında kalabalık toplanmış, balinalar toplanmış intihar ediyorlar, sahile vurmuşlar, "yiheyt açılın ben deniz biyoloğuyum" diyorsun, herkes balinaları bırakıp gidiyor, 40 tane balinayla başbaşa kalıyorsun, ne garip olurdu değil mi? Ya. :]

Gördüğün gibi olay aslında boşluktan ibaret. Bat its nat may faolt... Saçmalayasım var günlük alabildiğine.

Sosyalsorunludipnothemdedipte: B.k eng..li ya.ı y..ıyor.m. Ne gü..l di mi.? (uuu sosyal gönderme var...)

4 yorum:

Kitap Delisi Gizem dedi ki...

Kitap kritiği ha!..Gözlerim yaşardı :)

Monera dedi ki...

Ehehe, bizde böyle :]]

Sıradan Bir Sazan dedi ki...

Çok eğlendim yahu.

Piyu mu?

40 tilkinin geri kalanlarının üzüldüklerini tahmin ediyorum...

Monera dedi ki...

:] çoh üzüldüler efenim, ki zaten 40 tilkiyi bulamadık en son 12'de kalmıştım :)