11.09.2010

Ne gereksiz yazı

Bunu seven bunu da sevdi ama bunu sevmedi.
Bense hepsini seviyorum. (pardon ama sorduk mu?)

Bu "sorduk mu" sorusu çokacayip. Herkese her an sorulup direkt olarak karşıdaki bozulabilir bu soruyla. Mesela bakınız;

- Vıdıvıdı bıdıbıdı
- Pardon ama sorduk mu?

- Bıdıbıdı vıdıvıdı vıt.
- Sorduk mu birader?

- Ben bu adamı buralarda daha önce gördüm.
- Sorduk mu?
(Ooo karikatür göndermesi oldu burada, [telif melif derlerse beni tanımıyorsunuz])

Sevgili günlük, şöyle böyle derken geldik bayramın ikinci gününe. (İkinci günü mü ya bugün bayramın? Sanırım. Neyse, şimdi bana her gün bayram esprisi yapmayacağım tabi ki.) O da ayrı bir konu; şöyle böyle derken bayramın ikinci gününe gelmek yani. İki gündür "şöyle böyle" dediğimi hatırlamıyorum, ama şöyle böyle derken geldik bayramın ikinci gününe diyebiliyorum, kendi içinde tutarsız ve kendi çapında çatlak olduğumu düşünmeme sebep oldu bu son cümleler bana. (Pi'yi 3,14 mü alıyoruz hocam? 3 alalım hesap makinemiz yok.)

Casio'nun fonksiyonlu hesap makineleri vardı günlük bilmem bilir misin? Bilmem belki bilirsin. Bilir misin bilmez misin? Bilip bilmeden konuşma. Neyse işte onlardan benim hiç olmadı. Hiç onlara fonksiyon kaydedip sınavlarda cayır cayır kopya çekemedim. Hiç onların o hayvan kadar arka kapağına 0.5 kalemle kopyalar yazıp çatır çatır kopya çekemedim. Hüzgünümç. Halbuki bayram dostluk kardeşlik ve neşe. Hey hey, günaydın çocuklar, siz hiç kırmızı bir ağaç gördünüz mü? (Paranteziçinot: Ben bu şarkıyı çok severdim çocukken, unutamıyorum.) Sahi gökyüzü neden mavi?

superdupersonikdipnot: yazıyı yazdıktan sonra farkettim onbireylül'ün şeysi bugün.

3 yorum:

Kitap Delisi Gizem dedi ki...

ben birinci ''bu'' yu çok sevdim:).hatta süper bi kroluk yapıp telefon müziği bile yapabilirim.

dunyada bir balık dedi ki...

"Casio'nun fonksiyonlu hesap makineleri vardı günlük bilmem bilir misin? Bilmem belki bilirsin. Bilir misin bilmez misin? Bilip bilmeden konuşma."

Komik misin sen :)))
Şarkı olayına hiç girmicim zati :p
Bu arada Casion yok da ipodun var şimdi, o nolcak bizi bilgilendir :D

Monera dedi ki...

Gizem: :]] Birinci "Bu" gerçekten güzel şarkı, ama telefon melodisi olunca senin yan masa bu duruma ne der bilemiyorum :)

Balık: Ahaha :] aman girme sakın şarkı olayına. iPodTaç süpersonik bir alet ya. Gerçi şimdi 4.nesli çıkıyormuş, hatta çıkmış, abd'de hongkong'ta falan, daha bir güzel olmuş, ama artık hedefim iPhone4.(yazar burada ne anlattığını bilmiyor.) :]