16.09.2010

Vejetaryen olmuş gidiyorsun, beni manipüle ediyorsun, etme.

Sevgili günlük, bir kaç gündür sana girişemiyorum farkettiysen, niye diye soracak olursan; sana ne lan? Sen kim oluyorsun da bana hesap soruyorsun? Keyfimin kahyası mısın sen benim? İster girerim ister çıkarım, ister girmiş gibi yaparım ama girmem, ya da çıkmış gibi yaparım ama aslında çıkmamışımdır, hayret bi’ olay, senle mi uğraşıcam? Bu baskıcı tavırlarında beni kaybedersin bak söyliim. Ne dedin sen? Şak! Ne dedin sen? Şak! Ahahaha kopanza.
 
Sevgili günlük bu saçma girişten sonra şunu açık yüreklilikle söylemeliyim ki, aslında açık yüreklilikle söyleyecek hiç bi’şey yoktur dünyada. Vohov ironiye gel.
 
Bu “ne dedin sen” repliği de yıllar yıllar önceden kalan bi’ olgu aslında. (Ne alakaysa şimdi.) Çok “mahalle kavgasıvari” bi’ durum olduğundan dolayı olaya biraz aristokratik bakış açısı katmak amacıyla olgu kelimesini kullanıyorum, birazdan da imge kelimesini kullanacağım. Hatta sanrı ve yanılgı kullanıp bitirmeyi planlıyorum yazıyı.
 
İmge. Hatta cümle içinde de kullanayım; İmgelendim de duruldum.
 
Sanıyorum ki canım sıkılıyor. Bu arada halüsinasyonun sanrı ile aynı anlamda olduğunu biliyor muydunuz? Eeey “Halüsinasyon” diyemeyen ve yazamayanlar! “Sanrı” deyin, :] daha kolay.
 
Çünkü sürekli halüsilasyon mı hanüsilosyon mu hasanülasyon mu hanisülayson mu diye yanılgılar içine girmek insanı yorar. Sonra bunun faklı versiyonları da var, acaba “manipülasyon muydu” yoksa “vejetaryen miydi” gibi. (Bak doğru bunlar ona göre).
 
Neyse ne diyorduk?
(Ve yazar tam bu anda aslında ne dediğini bilmediğini fark eder, bu da kendisini tarif edilmez üzüntülere gark eder, sonra atladığı gibi arabasına kendini evin ön kapısına park eder, dedeme sorsam en güzel döşeme parke der, birine güvensen iki dakika sonra çark eder, en sevdiğim hayal kahramanıdır Dark Vader.)
 
Düpnot: Dark değil Darth. :]
 

4 yorum:

dunyada bir balık dedi ki...

"İmgelendim de duruldum."

Hadi ya :))
Bence bir asprin al sen bişeyin kalmaz taş gibi olursun :D

Monera dedi ki...

Ehehe :] çok sıkılmıştım yahu. Ancak böyle eğleniyorum :))

dunyada bir balık dedi ki...

Boşver insanın kendi kendine eğlenmesi de güzel ;)

Monera dedi ki...

:]]