12.09.2010

yiheyt #bencesuperfikir

Saatin biriyirmiikigeçe'si gibi mübarek bir saatte başlıyorum sana bu satırları yazmaya günlük. Hiç beklemedim özel olarak, öyle denk geldi. 01:22 anladın sen onu. Anlamadıysan acil servis numarası işte. Hadi ya yazınca farkettim 122 değil ki o. Neyse napalm. İnşallah işimiz düşmez.

Napalm dedim de aklıma geldi nepal neyok? Vatsap gibin. İyilik sağlık.

Canım gerçekten çok sıkılıyor, yarının Pazar olması (aslında bugün Pazar oldu bile, ama ben uyumadan günün bitmediğine inandığım için [böyle de saçma bir inanışım var {ayrıca da parantez içinde parantez yapmaktan parantez işareti kalmadı, niye yapıyo'sam}] ve daha da uyumadığım için yarının Pazar olması diyebiliyorum) beni çok huzursuz içiyor. İçiyor mu? Ediyor yazacaktım içiyor yazdım. Uyusam mı ya? Kelimeleri falan şaşırmaya başladım yazarken. Ama uyursam Pazar olur. Ben daha Cumartesi'yi bitirmek istemiyorum. Daha bugünü tam verimli kullanabildiğimi düşünmüyorum. Henüz biterse buna katlanamam.

Çünkü biliyorsun ki verimlilik bir sistemden çıkanların girenlere oranlanması ile bulunan yüzdelik bir değerdir. Bu mantıktan bugün bana giren çıkanların hesabını yapmam lazım. Böyle söyleyince olmadı. Bence bu bahsi kapatayım ben. Evet.

Ne diyorduk, heh Nepal. İnsanın vakti olacak parası olacak böyle egzotik eksantrik yerleri gezebilecek azizim. (Bakıyoruz: İkisi de bizde yok ne güzel.) Bu konuda devlet bi'şey yapmalı. (Devlet, bi'şey yap!) (Her şeyi devletten bekle.) Mesela bence para versin herkese. Her boka vergi alınıyor zaten, bir de zenginlerden alıp zengin olmayana gezme ve kültür edinme yardımı adı altında vergi toplansın. Sonra bir "Yurt Dışı Seyahat Turu Fonu" oluşturulup, bu fonda toplanan paralar, üniversite bitirmiş ancak bordrosuna bakıldığında yurt dışına çıkacak kadar maaşı olmadığı anlaşılan vatandaşlar arasında bölüştürülsün. #bencesüperfikir. Hatta yüksek lisans yapanların önceliği falan olsun. Evet evet kesinlikle önceliği olmalı. :] Ya da sınavla falan da olabilir. (KPSS gibi olmasın lütfen) Ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil edecek insanlara bir şekilde yardımcı olunmalı. :)

Neyse, yazının sonuna geldim. Aslında sonunun burası olacağını bilmiyordum, sıkıldım bırakıyorum. Bırakınca tabi yazının sonu otomatikman burası olmuş oldu. Oldu o zaman.

Şarkı. (sağtıkyenisekmedeaçkigönüllerneş'edolsun) :)

Beğenmedin mi? O zaman bunu hiç daha beğenmezsin. (Elenktronik gitar solosu iyi ama bak söylemedi deme)

4 yorum:

dunyada bir balık dedi ki...

"İnsanın vakti olacak parası olacak böyle egzotik eksantrik yerleri gezebilecek azizim. (Bakıyoruz: İkisi de bizde yok ne güzel.) "

Harfi harfine katılıyorum desem azizim :D

Monera dedi ki...

Ah azizim ah eskiden hep agaclikti buraları. :)

dunyada bir balık dedi ki...

:))))) sen bi mizah dergisi çıkart en iyisi

Monera dedi ki...

Ehehe teveccühünüz (ouuv neler diyorum dağıttım iyice :) )