28.10.2010

Deneysel Fizikte Son Nokta

Sevgili günlük, yarının yarım gün olması her ne kadar beni için için sevindiriyor olsa da, sabah erken kalkma zorunluluğuna dayanamıyorum. "Yarının yarım gün olması", ne kadar melodik.

Neyse, yarın yarım gün olsa da birazdan yatmam gerekli, çünkü çok fazla mesai yaptım bugün ve aslında içtiğim damacana damacana çaylar olmasa şu anda çoktan uyumuş da olabilirdim.

Bu arada bu gece yağmur var İstanbul'da ve yarın da olacak sanırsam. olmasa ne güzel olanda, ben de biraz Taksim'e falan gidende dolaşanda, çok yahşi olanda.

Aslında canım sıkkın, bunu durup durup cümle içinde aslında kullanışımdan da anlayabiliriz. Aslında normalde çok fazla aslında kullanmam ama böyle canım sıkkın olunca aslında da aslında.

Uyarı: Burada yazara bi'şeyler olmuştur. Zıbızıp! Ve sonra birazdan okumak üzere olduğunuz yerleri yazdıktan sonra dönüp tekrar okuduğunda tamamen saçmaladığını farketmiştir. Ama emek vardır, çünkü sevgi neydi, emekti, o kadar yazıyı silmek zoruna gitmiştir silememiştir, yani bu demek oluyordur ki, okumasanız çok bi'şey kaybetmezsiniz demek oluyordur.

- Teyze aslı evde mi?
- Yok evladım fotokopisi var, ama noterden kaşelettik, uyar mı?
- Uyar uyar?
- Atıyorum tut.
- Tutuyorum at.
- Tuttun mu?
- Tutamadım.
- Tutsaydın ya be oğlum.
- Tutunamadım.
- Tutunamadın mı?
- Evet geçen gün minibüste para vermek için ayağa kalktım, sonra Alp disiplini minibüs kullanan şoför abimizin ani freniyle hüoop ön koltuğa yapıştım. Ön koltuktaki teyzenin başının üzerinden eğilip kendisine "Merhaba, Tutunamayanlar'ı okudunuz mu?" dedim. "Bir de şuradan bir Metrobüs uzatabilir misiniz?" Teyze de kutuplardan gelmiş olacak ki, "Ay evladım metrobüsler zaten uzun, körüklü mörüklü daha ne kadar uzatalım onları" dedi. Biz de gülmedik. Sonra ben tutunamadığım için ani bir gazlamayla arka koltuğa kadar tekrar uçuşa geçtim. Sonra da arka koltuktaki genç ve alımlı güzel hanımın kucağına oturuverdim. Ve mahçup bir ifadeyle yüzüne bakıp, "Para üstü şoförde kaldı" dedim.

#yatıpuyumalı

Bu gecenin şarkısı da bu ola... (sağtıkyenisekmedeaçkitutunamayanlardanolma)
[10 Years - Running in Place]

4 yorum:

Kitap Delisi Gizem dedi ki...

bu bir özür ve teşekkür ''yorumudur''..bu haldeyken yani yazdıklarını okuduktan sonra ''bu hal'' demek istiyorum..evet! bu haldeyken çok salak bir konu yüzünden seni daha fazla uykusuz bıraktığım için özür dilerim..ve yine bu haldeyken çok ''manyak'' bir konu yüzünden uykun olmana rağmen beni dinlediğin için teşekkür ederim..bak yine çıktı anne tarafım :(

Syrakusa/Beter Böcek dedi ki...

:))))))))))))

Monera dedi ki...

Gizem: ehehe :) sagol anne ben de teşekkür ederim :)

Monera dedi ki...

Syrakusa: :)))