9.10.2010

what's wrong with?

Bir haftanın daha sonuna gelirken, aa bir de bakmışım ki zaten çoktan gelmişim, saat 00:22 olmuş sayın günlük. Mesafeliyiz bugün.

Bugün 9 Ekim 2010 Cuma, Almanya-Türkiye maçı vardı televizyonda. Almanlar yenince biz yenilmiş sayılmışız, yoksa biz de yenmiştik aslında. (1.Dümya Savaşından beri anlamıyorum zaten bu Almanlarla olan münasebetimizi. :] )

Maçı izlediğimi söyleyemem, çünkü izlemedim, ama belki NTV gösteriyor olsa izlerdim, ama göstermiyordu. Ama izlemediğim halde izledim de diyebilirdim, ama demedim.

Çok yorulmuşum lan bu arada. Şimdi oturunca fark ettim, uyumamak için resmen kendimi zorluyor gibi gibiyim gibiyim gibi gibi gibiyim, gibi gibiyim gibiyim.

Bugün birdenbire şiddetlenen yağmur sırasında, Mecidiyeköy'ün üstünden o koskoca viyadük gibi yolu geçiren zihniyeti bir öpesim geldi. Lan resmen koskocaman bir şemsiye metrelerce hiç ıslanmadan yürümeni sağlıyor. Bence çok güzel. Hatta tüm ülkenin üstünü böyle kaplayabiliriz, böylece hiç ıslanmayız. (Oleey bu da çok malca.)

Yağmurlu ve fırtınalı günlerde uydu anteni adını verdiğimiz çanak oluşumuna bir haller oluyor sevgili günlük. "Sinyal yetersiz, LNB'nin bilmemnesi bilmemne" gibisinden bizimle iletişim kurmaya çalışıyor, ama biz hemen kanalı değiştiriyoruz, bizi yormayacak diğer çalışan kanallara zap'lıyoruz. (Bak şimdi "bu yazıyı okumak yerine gidip daha faydalı bi'şeyler yapacaktım yeaa"diyen varsa [ama "yeaa" da diyecek, yoksa olmaz] hemen zap'layıp daha faydalı işlere girişsin bence, çünkü bundan sonra yazacaklarım bi'şeye benzemeyecek, sanki öncekiler benzedi de, kehihü. :] )

Ve birden aklıma uzun zamandır dinlemediğim bir grup geldi. İsmi "Nonpoint". Durup dururken playlistteki bir şarkı serbest çağrışım yaptırdı. Yazıya bi'kaç şarkılarını ekleyeyim de kulaklarınızın pası silinende çok yahşi olanda.

Bu arada geçen gün Fizy'nin sahipleriyle yaptığım tek taraflı bir görüşme sonrasında öğrendim ki, html5 üzerinde çalışmalarını bitirmek üzerelermiş. Fizy mobil versiyonu yakında hizmete girecekmiş, Yani bu demek oluyor ki, Apple'ın taşınabilir cihazlarında (ki bunlar ipodtouch, iphone ve ipad olarak sıralanmaktadır) fizy'den müzik dinleme imkanımız olacaktır. Yippii. Hatta Yii-Ha! (Bak heyecanlandım gene.)

What's wrong with?

[ikonu görüyorsun değil mi? ona göre yani]
[Nonpoint - Alive and Kicking]

Geçen günlerden bir gün, mesela dün, bir arkadaşla servis yolcuğumuz sırasında konuşurken android tabanlı uygulama geliştirme sektöründe çok para olacağı ön görüsünde bulunduk. "Android tabanlı uygulama geliştirebiliyorum" diyenler, bu tüyo sizeydi. Şşş diğerleri bu paragrafı atlayabilirler. (Ahahah, bu cümleyi sona yazdım ki çok manasız olsun diye.)

Olm o değil de, bu Smack-Down nedir abi?

Çoluk çocuk oturup smack-down izliyorlar. Haldur huldur bir hiperaktivite evin içinde. Okulda desen daha vahimmiş, o ne yapmış, bu nasıl dövmüş. Hareketler yapmalar falan, andırteykır, ec, ha bir de rey misteryo var aman aman, 619 çekecem şimdi falan. Lan velete bak, elense çek 619 çekeceğine, töbe töbe. Neyse, sosyal sorumluluk dayatmamı da yapayım; "Tiz zamanda bu program televizyalardan kaldırıla!"

Bizim çocukluğumuzda da vardı efenim böyle şeyler, amerikan güreşi adı altında, hatırlıyorum, baktım bi'kaç gün, "ya dedim bunlar birbirine gerçekten vurmuyor ki?" Sonra da izlemedim bir daha. Şimdikilere anlatıyorum, olm bunlar vurmuyor birbirine falan diyorum, ya biliyoruz diyorlar. (Ahahaha, sanki vursalar daha iyi olacak, ilahi ben.) Neyse işte.

Incomprehensive!


[Nonpoint - Misled]


Dip ve minik not: Yuha! Amma uzun yazı olmuş.

4 yorum:

dunyada bir balık dedi ki...

"gibiyim gibiyim gibi gibi gibiyim"
Şarkı değil mi bu :D

Kitap Delisi Gizem dedi ki...

Laf ebeleriii!!!yakaladım!kaçmaz benden:) çok yahşi olandaaa :)

Monera dedi ki...

Balik: Ehehe, evet şarkı o :]

Monera dedi ki...

Gizem: Laf ebelerini hiç izlemedim dersem, bana ne kadar inananda?

Yahşi Cazibe'yi izlemiştim yazabilmezden önce. :)