9.11.2010

56K 146

Teknolojinin hızla gelişmesiyle tüm sınırları ortadan kaldıran ve daha da globalleşen dünya, bu sözüm sana; "Benim çok uykum var."

Ama yatmadan her akşam olduğu gibi bu akşam da sana bir şeyler yazmadan edemeyeceğim. Sanırım sana bağlanıyorum. -derken gözüm hemen monitörün yanındaki perdenin üzerine zıplayan örümceğe takıldı- neyse, o anda bunu yazınca da aklımda olanları bir bir unutuverdim.

Sonra ondan sonra onbirden sonra onikiden sonra onüç.

Sana bugün sosyal medya düzeninin hayatımıza getirdiği yenilikçi yaklaşım, sosyal ağ düzenine ayak uyduramayanların yaşadığı sosyal deprem ve bireyin kişisel yabancılaşması, ortama abuklaşma ve olanlara subuklanma gibi konulardan bahsetmeyi planlıyordum, fekat sadece bunları yazınca bile sıkıldımç. Evet sıkıldımç.

Oluyor böyle bazen, hep klavyenin azizliği. .'ya basmak isterken elim ç'ye kayıyor, tabi ç'ye kayınca n'oluyor . yerine ç'ye basıyorum. Tabi o zaman da . yerine ç yazıyorumç. Ama sonra .'ya ayıp oldu şimdi deyip sonuna bir de . koyuyorum, ama ç'yi de silemiyorum, kıyamıyorum. Pardon ama günlük sence ben manyak mıyım?

Sanırım sana bağlanıyorum da laf mı, sanırım sana bağlandım. Hatta sanırım sana bağlandım da laf mı, Sanırım sana bağlıyım. Hatta sanırım sana bağlıyım da laf mı, sanırım... modem mi o? Evet modem. Sanırım sana modem üzerinden bağlandım.

Eskiden ne güzel çevirmeli bağlantı vardı, bağlanamazdık. 56K. 146.

Bu arada şöyle bir baktım da televizyon kanallarına, -hatta şu anda da var- herkes sosyal medya uzmanı olmuş **! (burada bir fiil var ama ayıp olabileceğini düşündüğüm ve sosyal sorumlu bir blog olma yolunda emin adımlarla yürüdüğüm için yazmıyorum ama anladınız siz onu, 13 yaşından küçükler, alo, siz bi'şey anladınız mı lan? anlamayın, hem pardon ama bu saatte burada ne işiniz var? * [burada da küfürlü bir fiil var ama anlamasınlar diye yazmıyorum] gidip yatsanıza, yarın okulunuz mokulunuz yok mu?)

Yarın da "#hashtag'ler ve hayatımızdaki yerleri" konusunda çok detaylı genellemeler yapmayı planlıyorum, ama büyük ihtimalle yapmayacağım.

Oldu o zaman. Güya çok uykum vardı.

3 yorum:

TeraziLastik dedi ki...

Yazını okumak istedim. Ama gözüm almadı. Yarına kısmetse. Laf atayım maksatlı yorum da yazarım. Ne o öyle yavşar gibi. Öperim.

Monera dedi ki...

Ahaha, hayırlısı olsun kısmet :]]

SonKralice dedi ki...

bizim kayseride ülkücü kadin kollarindaki kadinin kizi vardi... yaz tatilerinde kayseriye gittigimde oraya giderdim... teyzemle annem sordu zeynepe. sen ne olmak istiyorsun diye. astronot demisti zeynep. eve geldik anamla teyzem güldüler. bizim kiz kübra delide dünyayi kurtarmaya calisiyor ama tek deli olan bu degilmis zeynep astronot olmak istiyor diye gülmüslerdi.

tasarimdaki headerdeki bannerini gördüm :-D
astronot lu yaziyi görünce bu aklima geldi niye anlattim bende bilmiyorum heuhahaha