7.11.2010

İstiyordum ki dediğime bakma sadece kafam karışık

Sevgili günlük bana volume(?) yapma, buna yap.

Fon müziğimiz de hazırsa bence yazıya başlayabilirim. Evet.

Şimdi şöyle ki, İstanbul'da yüzyılın sisi gelmiş oturmuş, siz hâlâ rererö. (Ahahah neler diyorum lan ben.) Sevgili günlük, çok sis var öyle böyle değil, bu akşam Taksim'den dönerken öyle bir sis vardı öyle bir sis vardı ki, Taksim'i göremiyordum, o derece, o yüzden de Taksim yerine tee Şişli'ye gitmişim. Şişli'ye gidince farkettim aslında orasının Taksim olmadığını, hani Amerika'yı bulup da Aslında oraları Hint Adaları sanan Amerigo Vespucci gibi zannettim kendimi, ki aslında tam olarak neyi bulmuştu da neyi neresi sanmıştı onu da çok bilmiyorum ve her Amerigo Vespucci dediğimde de aslında Vespa üreticisi olsa daha anlamlı olurmuş diye hayıflanıyorum. Sonra bakıyorum, zaten tipinde de meymenet yokmuş diyorum, bulsa bulsa fırına ekmek almaya giderken sağ kaldırımda cüzdan bulur bu ezik diyorum. Hatta eve dönerken yolu bulamaz kaybolur bu silik diyorum. Oha ya bu arada ne kadar çok konuşuyorum.

Ne diyordum? Bi'şeyler diyordum ben?

Hah! Sistiyordum, sis diyordum sis, pardon, sistemiyordum, ayrıca istiyordum ki Dünya barışı olsun, istiyordum ki Dünya daha eğlenceli bir yer olsun, istiyordum ki pardon ya sis diyordum sis, kafam karıştı, İstanbul'da acayip derecede yoğun bir sis var birkaç gündür diyordum. Heh oldu.

Bu "akşamdan sonra geceye doğru ilerleyen saatlerden birinde" dolmuşla köprüden geçerken aaa! bir de baktım ki hiçbi'şey görünmüyor etrafrtrafarfara (ahaha yazamadım yahu) etrafta. Ne Asya ne de Avrupa, ne gökyüzü ne de deniz, hepsibirden sanki bir bulut tarafından yutulmuş da, bulutların içindeymişik yeşilmişik neymişik gibi gibiyiz gibiyiz gibi gibiyiz gibi gibiyiz gibiyiz.

Evet, bu amaçsız ve bir o kadar da saçmalıklarla dolu yazımızı bu ana kadar okumuş olan sen, bu şarkı sana geliyor. Ama çok yüksek sesle dinleyeceğine söz ver.


The Fray - Say When

2 yorum:

dunyada bir balık dedi ki...

"o yüzden de Taksim yerine tee Şişli'ye gitmişim"

Hadi canım sen de :))
Bu arada deli sis vardı evet.

"..neymişik gibi gibiyiz gibiyiz gibi"

Bu da bir şarkı :p

Monera dedi ki...

:) o da iki şarkı: Yeşilmişik bir, gibigibiyim iki :)