13.11.2010

Spam Algısı ve Engellyrics

Yaşantımızın her alanında karşılaştığımız bir kaçınılmaz; Spam Algısı.

İstiğimiz dışında sürekli bir şeyler öneriliyor, sürekli bir şeylere maruz kalıyoruz. Metro beklerken, kırmızı bir bankanın reklam panosundaki çocuk bana bağırıyor, "sizin için". Pardon ama benim için olan ne? diye soracağım bir muhatap yok, atıp kaçıyor. İki katlı otobüslerden birinin yan yüzüne -sanırım bir motor yağı firması- koltuklarda oturanları tam önüne gelecek şekilde direksiyon yerleştiriyor, ve siz oturduğunuzda dışarıdan görenler için siz bir artık reklam yüzüsünüz, bu ne yüzsüzlük. [Dava edebilir miyim?] Taksim meydanının orta yerinde koskocaman bir tırın üzerinde ücretsiz çay dağıtılıyor, gelin oturun, buyurun, için, üst katımız da var, havadar, ve her yerden görülebilir. Neden? İnsanlara ne benim ne çayı içtiğimden?

Gibi gibi şeyler düşündüm az önce.
Tarihe not düşülsün; Blogda sosyal çıkarsama yapıldı.

Şarkı da eklemek istiyorum, ama fizy bakımdaymış. Sonra baktık ki bakımı bitmiş. Dıkş.

Ayrıca, bi'şey daha var... dı, unuttum.

Hah hatırladım! Lan seslisozluk de engellenmiş. Hay gözünü sevdiğim engelli yurdum. Ne güzel engelliyoruz her şeyi, yürü be.

Bu arada, sevgili mahkemelere başvurup site kapattıranlar, her kimseniz?; Fizy'yi de engelletsenize? Ne farkı var Grooveshark'tan? Cânım siteyi küt diye engellettiniz de, Fizy'yi neden engelletemiyorsunuz? İlle komplo teorileri mi üretelim. Acaba neden? Alo, cevap verin lan?

2 yorum:

TeraziLastik dedi ki...

Mesela bir de ben tuvaletlere para vermek istemiyorum lan artık. Ne biçim hizmet bedeli bu. Onu da yaz Monera. Al bu da benden sana girsin. http://fizy.com/#s/1c0j5d Kib.
<3

Monera dedi ki...

Sevgili Melke :]] Onu apayrı bir yazı konusu yapmak lazım.

Überdipnot: Şarkı güzel.