16.11.2010

Vay Arkadaş!Sevgili günlük, bugün "Vaay Arkadaş" filmine gittim. NY Times'ın yarınki "Sinema" ekinde çıkacak olan yorumumu şimdiden sizlerle paylaşmak istiyorum. :]
"Vay Arkadaş, yeteri kadar eğlenceli ve yeteri kadar iyi kurgulanmış bir film. Fazla değil, yeteri kadar. Vay arkadaş ya!"
Manik, Tik ve Dildo lakaplarını almış üç arkadaşın, bir sebepten dolayı (bunu özellikle yazmıyorum) ihtiyaç duydukları parayı bulmak için çabalarken başlarından geçen olayları konu alan eğlenceli bir film.

Filme arkadaşlarıyla gidecek olanlar için şöyle bir önerim var, genelde geyik potansiyeli yüksek olan insanlar olduğumuz için biz filme gitmeden önce karakterlerin lakaplarını aramızda paylaştık. Tam olarak karşılamasa da bazı özelliklerimizden dolayı birbirimize en uygun olabilecek lakabı seçip "tamam" dedik "bu filmde sen busun."

Ahahahi, böyle yapınca, film daha bir eğlenceli geldi. Tavsiye ederim. Çünkü artık filmi izlerken sadece o karakteri değil, aslında yıllardır tanıdığınız arkadaşınızı da izliyor gibi gibi oluyor ve bu da bir kat daha fazla eğlenmenize sebep oluyordu. (cümle biraz düşük olmuş olabilir, aldırma. kehükehükekstra)

Tabi ki filmin konusunu detaylı olarak anlatacak değilim, ama çok kral bir kıyak yapıp film müziğini kendi kişisel kısıtlı imkanlarımlan empeüç yaptım, korsan morsan artık idare edelim.

"Multitap" söylüyor, "Vay Arkadaş!" diyor.Tabi ki korsana hayır! :]

çokacayipdipnot: Vuruldum lan ben!

Hiç yorum yok: