26.12.2010

At ile deve

Sevgili günlük sana bu satırları bugün içinde 230küsur kilometre yapmış birisi olarak yazıyorum. üstelik il sınırlarını geçmeden. [bu 'aynı il sınırları içinde kalarak'la aynı anlamda] Yorucu oluyor biraz.

Aranot: Sevgili günlük, bu arada bu bahsettiğim konu ile ilgili yazacak bi'şey bulamadım, ilk paragraf öyle üvey evlat gibi kaldı ama olsun üvey müvey demeyelim onuda sevelim bağrımıza basalım.

Zaman zaman hiphop dinleyesim geliyor dinliyorum. Atla deve değil yani.

Yarın iş var. Atla deve.

An geliyor, Türkiye'de GrooveShark'ı engelleyen zihniyetin ağzını yüzünü düzleyesim geliyor, ama tutuyorum kendimi. Şatomdan çıkıp elimi kana bulayacağıma dns'lerimi değiştiriyorum, böylece dns'lerim değişiyor. Yalan söylüyorum günlük şu anda. Dns'lerimi değiştirmiyorum. Bu yüzden yıllardır yutuba girmedim, şimdi yeni yeni giriyorum, ama çok acemilik çekiyorum yutubda. Herkesin aylar yıllar önce gördüğü videoları yeni görüyorum ve bu benim karakterimde onarılmaz yaralara sebebiyet veriyor. Onaramıyorum. Böyle 'aa lan ne güzel video, paylaşayım lan ben bunu' diyorum, sonra tarihine bir bakıyorum ki, ohööö kaç yüzyıl öncenin videosu, bu sefer de 'ya kesin birileri göndermiştir bunu ezik ezik ne paylaşacağım' diyorum, yazım kurallarına da dikkat ediyorum bunu derken görüyorsun değil mi, anlıyorsun değil mi, biliyorsun değil mi? Sonra da paylaşmıyorum, evdekilerle izliyoruz gülüyoruz falan. Sosyal çevrem 4 duvardan ibaret.

Süpersonik internet alt yapımız ve überspastik internet görüşümüz sağolsun. Süpersonik dedim de, yeni kurulan dev dev sitelerin çoğuna fiberoptik kablolarla internetin ulaştırılmaya çalışıldığını biliyor muydunuz? Güzel bi'şey bu. Tamam.

Sonra überspastik internet görüşümüz dedim de bu konuda aslında sadece yüce devletimize yüklenmek istemiyorum yüce milletimize de yüklenmek istiyorum. Çünkü biz interneti çok güzel kullanamıyoruz sanki. Yani biraz güzel kullanıyoruz aça çok güzel kullanamıyoruz gibi. İnternet yılbaşında Facebook'tan yılbaşı hediyesi yollamak için mi icadolundu? [icadolundu dedim lan vay.]

Ya da son zamanlarda bunu da anlamıyorum hiç; Friendfeed diye bir oluşum var biliyorsunuz, [bilmiyorsanız öğrenmek için çok kasmayın, çok bi'şey kaybetmiş sayılmazsınız]. Kadın kullanıcıların pms dönemlerini paylaştığı bir platform gibi oluyor bazen, zaman zaman. Hatta bazen üst üste atılan aynı feed'ler yüzünden baygınlık geliyor. İnsanların bunları bilmek istediğini nereden çıkarıyorsunuz? [Neyse, hişş çoluk çocuk? Burada mısınız? Buradaysanız gidin nintendo wii falan oynayın.] Yani garip geliyor bu bana. [Edit: Gerçekten merak edenler varmış, feed'lerdeki yorumlardan gördüğüm kadarıyla, çoğu da erkek, ne diyeyim ki ben şimdi?]

Foursquare hakkında da bi'şeyler demek istiyorum. Ama demeyeceğim. Ha diyeceksin ki, 'ulan bır bır konuşuyorsun maşallah hepsinde de hesabın var, ne ayaksın sen?' diyeceksin. O zaman da diyorum ki, 'al dedi, git dedi, çocuklarını da al dedi, git dedi, nerde kalırsan kal dedi bana...' Sonra hep beraber gülelim eğlenelim.

Kes.

2 yorum:

Kitap Delisi Gizem dedi ki...

bence de kes ve al kendini git :)

Monera dedi ki...

Gizem: Al dedi git dedi :]]]