31.12.2010

hoşgel dinikibi nonbir

Ee günlük n'aber? İyiyim dediğini duyar gibi oluyorum demek ki bayağı uçmuşum. 2010 da bitiyor hani? Ee? Ne manasız ve bir yere bağlanmayan bir cümle oldun mu farketti miler değil mi? oha ne biçim yazıyorum lan.

Bu arada yeni yılın geldiğine dair söylentiler duyuyorum, havalar da soğumaya başladı. var bi'şeyler.

Bizzat ben şahsen kendim açık yüreklilikle söylemek istiyorum ki, yeni yıl benim için hiçbir anlam ifade etmiyor. Evet. [Yüzbinlerin merakını giderebildiysem ne mutlu bana. Yarın da bir basın açıklaması yapacağım.] Yılbaşlarında kutlama yapmayı, dışarı çıkmayı, hindi yemeyi, ağaç süslemeyi, ata binmeyi, ip atlamayı, balık tutmayı sevmem. O güne diğer günlerden faklı bir anlam yüklemem. Sadece saat tam 00:00 olunca delirmiş gibi evin içinde koşmaya başlarız. [Yeni yıla nasıl girersen öyle geçer mantalitesinden hareketle evin içinde bi' o yana bi' bu yana koşarız. Sonra yorulup bir köşeye yığıldığımız için de bütün yıl travma halinde geçer, ondan herhalde.] Gün gündür, dün dündür, bugün bugündür, yarın da yarın olacaktır. Mühim olan sabah kaçta uyandığın.

Bu arada elektronik olarak çok verimli bir yıl geçirdiğimi söyleyebilirim sevgili günlük. Kol gibi ekstrelerimden de anlaşılacağı üzere bu senenin ilk ayları benim için zor geçecek, bu nedenle 2011'e hoş geldin demeden önce, üzerine rahat bi'şeyler giymesini bekleyeceğim.

Az önce Amelie'yi izledim. Tekrar ediyorum, çok güzel film.

Yarın da bir "hoşgeldin ikibinonbir beşgittin ikibinon" yazısı yazmayı planlıyorum, bakalım kısmet böyle şeyler.

Başlık da saçma oldu zaten.

4 yorum:

Kitap Delisi Gizem dedi ki...

uuufff gıcık biliyorsun di mi?..yeni yıl yazını merakla bekliyordum..basın açıklmasını da beklemekteyim.

Deli Anne dedi ki...

mutlu seneler:)

Monera dedi ki...

gizem: yazıcam efenim bi' yeni yıl yazısı, hele şu Cumartesi Pazar mesailerim bi' bitsin :]]

Monera dedi ki...

Deli Anne: İyi yıllar, sağlıklar, mutluluklar. :]