2.02.2011

Gribal enfeksiyonlara geliyorum mütemadiyen, ama dur

Lan olm ne biçim bir sağlık anlayışı var benim bünyemin. Nasıl bir direnç nasıl bir bağışıklık sistemim var, nedir yani? İnsan 2 ayda bir grip olur mu lan!!

Ondan sonra sağlık sistemi şöyle böyle.

Efenim şimdi bilen bilir, ben genel itibariyle burnu kırık bir insan olduğum için benim için kışlar soğuk ve tıkalı, yazlar ılık ve yağışlı geçer. (bir cümlede iki kere için kullanarak da dil bilgimin ne kadar zengin olduğunu göstermiş olayım, çok zenginim, için zenginiyim ben. böek.)

Böek dedim de aklıma geldi, bugün su böreği yedim. Ve o kadar.

Tabi dün de bahsettiğim gibi, antibiyotiklerin etkisiyle kafa zibilyonlarda bu ara. Bugün koskoca müdüre gel sen "naber lan dübüş?" de. Lan müdüre dübüş denir mi? Sonra gelsin güvenlikler falan, alsınlar falan seni. Sonra asansörle inerken kıvrak bir göbek hareketiyle iki güvenlikçiyi de saf dışı bırakmamışmıyım ben, tabi telsizleri falan var bunların, hemen zemin kattaki amirlerine yetiştirdiler bunlar da, lan ağlamayın olm falan derken asansör zemin kata inmesin mi, insin, kapılar açılınca ben bi' vatiz matrix stili uçarlı dönerli tekmelerle kendi etrafımda 270 derece göbek eksenli dönüşler yaparak ekipler amirine girişmeyeyim mi, hem de nasıl. Yok lan yok şaka, koskoca müdüre dübüş denir mi? :] Hayret bi' şey ha sen de.

Şaka maka (ne şakası lan hastayız diyoruz şakası neresinde bunun) boğazlarım fena ağrıyor be günlük. Faranjit oldum sanırım. Zaten öyle ben. Grip oldum mu hiç sekmez, direkt faranjit de gelir. Gelirler böyle bi' 10 15 gün kalırlar bende. Ama bu da can. Ben de bir canım. Canlıyım. İnsanım lan ben de. Boğazlar Kanunu'nun bilmemkaçıncı maddesi uyarınca ben bu faranjitin ülke dışına sürülmesini talep ediyorum, yetkili makamlara arzederim.

Ama artık sana bir sürprizim var kader, kahpe kader, ağlarını ördün mü, yardan yok hiç haber, yaşıyor musun öldün mü lan bir ara bir sor Allahaşkına zerzevat. En yakında zamanda ameliyat olup, aldıracağım bütün kırıklarını burnumun. Sonra sen sağ ben selamet.

Bir de bugün yarım saatten fazla sabah ayazında servis bekledim. Zaten hastayım, neymiş efenim yolda kalmışmış da yeni araç gelecekmişmiş de, bikbik de, bikbik. Bekledik tabi. Soğuktan ayaklarımın formu değişti. Hasta oldum ya üstüste gelin hepiniz. Hepiniz binin sırtıma.

Secretcv, lan olm sen de bana mail göndermekten vazgeç. İhtiyacım olsa göndermezsin aq.

Bu yazımızı da tamburi ahmedihacivat efendinin en nadide hicaz eserlerinden bir tanesi ile bitirelim, tüm insanlık için geliyor, ve diyor ki;


2 yorum:

Kıreyzi Görl dedi ki...

Geçmiş olsun diyoruz da bir şey mi oluyor sanki? Olmuyor.

Monera dedi ki...

KıreyziGörl: Sağol :] Olmuyor valla geçmiş olmadı daha, bakalım uğraşıyoruz böyle.