7.03.2011

Eve geldim ne göriym

N'aber lan sevgili günlük? Sana mantı demek istiyorum. Evet mantı. Dedim, o kadar. Demek istiyordum dedim, bitti. Mantı.

Akşam mantı var lan yemekte. Niye mi, çünkü bugün bizimkilerin günü varmış, ama talihsizliğe bakın ki bizim evde değilmiş, başka evdeymiş, çünkü bizim evde olsa aslında mantı olmaz kısır olur. Gerçi ben kısır sevmem çok, ama olsun yine de yerim, olursa hayır demem yani, olmazsa da aramam, öyle seviyeli bi' ilişkimiz var kendisiylen, su böreği içinse aynı şeyi söyleyemiyorum. Sabahları yiyemem ama, akşam olsun, çay gelsin. Çay getirin lan bana. Çaaay. Başım zonk!.

Neyse, ne diyorduk? Pardon ama burada soruları ben sorarım. Evet, gün başka evde olup da evin hatun kısmısı gidip başka evlerde hapır küpür yemeklere girişince biz de evin erkek kısmısı olarak mağdur oluyoruz lan. Mağdurum lan şu an çok. Hazır mantı yicem birazdan, hatta gittim yoğurdumu da kendim aldım. Yoğurdumu kendim aldım, tabağıma kendim döktüm gibi olacak lan, çok saçma lan, ne diyorum lan ben.

Ama iyi şeyler de olmuyor değil hani. Şimdi sevgili günlük, ben JiletBlu3Ays'la sakal traşı oluyorum her sabah, bak bunu öğren. Sonra gittim markete şimdi, yani az önce, yani işten gelince, yani 15 dakika falan oluyor işte, yani neyse. Aradım buldum, JiletBlu3Ays. Aeops! Zaten almaya geldiğim ürüne hediye eklentisi çıkartmışlar, çatırt yapıştırmışlar yanına HedEnŞoldırs şampuan. Çok sevindim lan. Ama bi' baktım, yanında hediyesizleri var aynı ürünün. Lan hem hediyeli hem hediyesiz aynı rafta, nasıl olacak bu, ya bu daha pahalıysa, ya hediyeli diye fiyatı göçertmişlerse, gibi mali tahlil ve analiz çıkarımları yaptıktan sonra, hem hediyeli hem hediyesiz ürünü alıp kasaya gitmeye karar verdim. Tabi yoğurt almayı da ihmal etmedim bu arada, Yoğurt önemli. Aaa kasaya geldiğimde kasadaki kadın bana ne dese beğenirsin, ikisi de aynı fiyat. Ahasahgsdjagsjda :) lan niye hediyesizini alayımki o zaman, enayi miyim ben aheho, dedim. Kadın da, al dedi git dedi nerde kalırsan kal dedi bana.

Sonra eve geldim ve masamın üzerinde şu notla karşılaştım.

"Dayı Counter'i yükle bugün, Yiğenin"
("bugün" kelimesinin g harfinin üzerinden de "yükle" kelimesinin önüne doğru bir ok çıkarılmış vaziyette. )

Asdghagsdhasd, len sevgili büyük yeğenim, sen beni güldürdün Allah da seni güldürsün. Yeğenime not: Tabi ki yüklemeyeceğim, nıhahahaha :)

Dipnotdediğindipteolur: Ulan biraz gaza gelsem Alessi Saat alıcam lan, biri beni gaza getirsin. Ya da bi' dur önce biraz ya bi sn.

Neyse işte böyleyken böyle. Hadi görüşürüz. Gelirim gene ben.

2 yorum:

hayalci dedi ki...

Saçma bi şekilde ben çok güldüm bu yazıya yaa :D

Monera dedi ki...

ahahaha gül tabi ya :)