3.03.2011

Girebiliyorum!


Girebiliyorum Dijitüüürk! Aaal!

Ahahaha, lan ne büyük mallık.
:]

Blogspot engelledi falan ya, valla nasıl uslandık nasıl anlatamam, artık hiç öyle kaçak yayın falan izlemeyeceğiz. Uslandık, düzeldik, milli gelirimiz de zıpladı.

Bu arada Google geçen saatlerde bir iç yazışma yayınlamış, (asjgdajsd, yok lan ne iç yazışması, baya baya dış yazışma yayınlamış) ve demiş ki, bu Digitürk müdür nedir, kaçak yayın yapan bloglar hakkında bize hiç bir suç duyurusunda bulunmadı demiş, bize söylediklerinde biz zaten onlar için gereken işlemi yapıp kapatıyoruz demiş, ne gerek vardı lan öyle mahkemelerle falan uğraşmaya demiş.

Digitürk de demiş ki, yaptık lan, suç duyurusu da yaptık, maç duyurusu da yaptık, kaç tane duyuru varsa hepsini yaptık, ama Google bizi iplemedi demiş. Baya bi' üzülmüş, nayıır diye kendini yataklara falan atmış filan. Sonra son çare olaraktan da mahkeme yollarına baş vurmuşmuş. Yoksa o da istemezmiş, aziz halkımızın böyle naçar kalmasını.

Sonuç bu.

Kendilerine bu üst düzey uygulamaları ve Türk internet sektörüne getirdikleri özgürlükçü yaklaşım için teşekkür ediyoruz.

Hâlâ bloguna giremeyenler için; (gerçi onlar bunu okuyamıyor olacaklar lan çok saçma oldu bu ama olsun) http://code.google.com/intl/tr-TR/speed/public-dns/docs/using.html (buradaki yönergeleri izleyerek bloglarına ulaşabilirler.)
:)

2 yorum:

Berna dedi ki...

Valla değişen hiçbir şey yok bizim açımızdan. Bin tane yol var bloglara girebilmek için. Google'la Digiturk birbirlerini yiyip dursunlar :))

Monera dedi ki...

aynen öyle :) ama böyle saçma uygulamalar bıktırıyor bazen.