7.10.2011

Kompozit

Sevgili günlük, şimdi mesela etrafımızda evlenip çoluk çocuğa karışan insanlar falan görüyoruz değil mi zaman zaman, peki hiç soruyor musun kendine, bir insan bir insana gel beraber bre berber gelsene ulen beraber bir berber dükkanı açalım diye niye der? Neden bir insan bir insanlar bir evi paylaşmak ister?

Tabiki bunun bazı sebepleri vardır; (ki ayrı yazılacaktı ama dönüp düzeltmeyeceğim şimdik) Mesela aynı işte bunun gibi, evi beraber dağıtmak için aynı evi paylaşabilirler, ve sonra toplamak için, sonra tekrar dağıtmak, sonra tekrar toplamak, temizlemek falan mesela, sonra mesela yemek, evet, yemek yapmak için paylaşabilirler, evde tek mutfak vardır çünkü haliyle tek mutfakta iki kişinin yemek yapması için paylaşmaları gerekir, mesela şununla (sağtıkyenisekme) bir şeyler içmek için olabilir, ya da bunlarla bi'şeyler yemek. Sonra izlenecek binlerce film, onbinlerce dizi vardır. Ya da yüzbinlerce şarkı vardır dinlenecek. Konser falan olabilir, aa belgesel falan vardır lan dur belgeselleri unutmayalım, şu HD olaylara girmek lazım, sonra mesela ne bileyim, Wii olsun, PS3 olsun, bu tarz konsollar vardır, karşılıklı street fighter olsun, tekken olsun, kafa göz dalmak için aynı ev paylaşılabilir. Isınmak için aynı ev paylaşılabilir, çünkü insanlar sarılınca birbirlerine ısınırlar. Yatmadan önce öyle birbirlerine bakmak, bakakalmak, uzun uzun bakmak, durup durup tekrar bakmak için ya da sabahları uyandıklarında öyle birbirlerine bakmak, bakakalmak, uzun uzun bakmak, durup durup tekrar bakmak için aynı evi paylaşabilirler.

Aslında hepsinden de en en en önemlisi, akşam aynı eve gelebilmek için aynı evi paylaşırlar. Kızgın gelebilirler, mutlu gelebilirler, sinirli gelebilirler, yorgun gelebilirler, enerjik gelebilirler, erken gelebilirler, geç gelebilirler, üzgün gelebilirler, düşünceli gelebilirler, acayip bir çikolata yeme isteği ile gelebilirler, aç gelebilirler, tok gelebilirler, arabayla gelebilirler, otobüsle gelebilirler... ama gelirler. Mühim olan da gelmeleridir. Kompozit olmak için gelirler. Aferim onlara. :]]

Hiç yorum yok: