8.01.2012

Dominasyon

Sevgili günlük, n'aber? Evdeki uydu anteninin göçertilmiş olmasından mütevellit bugün burada seninle buluşmuş durumdayız, detaylara birazdan giriyorum, girdim;

Önce bunu aç: Dominasyon [sagtikyenisekme.com]

Yahu kardeşim, eve dış cephe mantolama yapıyorsunuz diye uydu antenini sökmeye ne gerek var! Hadi söktünüz tamam, LNB'nin kablosunu neden çıkarıyorsunuz ulannn!

Mübarek yılbaşı akşamı eve geldiğimde gördüğüm manzara karşısında gerçekten dumura uğramıştım. Evde bir hüzün havası hakimdi. Güzelim merry kristmıs ruhu gitmiş, resmen Maltepe Sabit Pazar esnafı ruhu hakim olmuştu eve. Babam salondan balkona doğru, "yoook" "olmadııı" "dur biraz hareketlendi" "yoook yine olmadıı" diye bağırmakta ve balkonda da kim olduğunu tam seçemediğim şahsiyet ise tangır tungur bir şeyler evirmekteydi. O anda gayriihtiyari [ohaşimatsu kelimeye gel] gözüm televizyona takıldı. Bir de ne göreyim!!! [Dınınınınn!] televizyonda görüntü yok, hay bin kunduz. Nerde bu görüntü?

Eniştemin üstün gayretleri [bu arada balkondaki şahsiyetin eniştem olduğunu yanına gittiğimde farketmiştim, çünkü tanıyorum eniştemi, yanına gidip de "oo enişte naber kolay gelsin" dediğimde baktım ki aa eniştem, hemen tanıdım tabi] sayesinde tahtalarla balkon duvarına sabitlediğimiz iptidai uydu anteni ile yılbaşını televizyonsuz geçirme illetinden kurtulmuştuk. Sağol enişte. Ama...

Ama ertesi günlerden bir gün, bir de geldik gördük yendik ki, bizim o üstün uğraşlar neticesinde sabitlediğimiz uydu anteninin yerinde yeller esmekte. hayır yani kardeşim, eve dış cephe mantolama yapıyorsunuz diye uydu antenini sökmeye ne gerek var! Hadi söktünüz tamam, LNB'nin kablosunu neden çıkarıyorsunuz ulannn! tövbe tövbee.

Tövbemizi de ettikten sonra aldım elime uydu antenini önce kablosunu takayım dedim, taktım, denedin denedim, evirdim çevirdim, yok abi, olmuyor, bir türlü sinyali yakalayamadım. Amaan olmuyor dedim bıraktım, biraz çabuk bırakıyorum ben öyle fazla sıkıntıya gelemiyorum. Geldim bilgisayarı televizyona bağladım, o akşam internetten izledik televizyonu. "Muhteşem Yüzyıl" vardı çünkü. Kaç saat oldu bakmadım ama bana bu ay kotadan sağlam girecek sanırım. Çünkü akşam da Behzat Ç. var. Böhühürt.

Şarkı nasıl ama... :))

İşte, televizyonun hayatımızdaki dominatif etkisini irdelediğimiz bu yazımız da Radyo Televizyon Üst Kuruluna gelsin.

Hiç yorum yok: